Podle průzkumu AkzoNobel více než 17 % rodičů novorozenců upravuje roh vlastní ložnice do podoby dětského koutu, pokud mají nedostatek prostoru.
Útulný dětský kout

Nemáte prostor na plnohodnotný dětský pokoj? Útulný prostor můžete vytvořit v každé místnosti

Ukážeme vám, jak dítěti zařídit dětský kout, aniž byste se museli stěhovat do většího

„Za pár měsíců se nám má narodit miminko, ale nemáme dost místa na oddělený dětský pokoj. Jak bychom mohli vytvořit hezké místečko pro dítěti, aniž bychom se museli stěhovat do většího?“

Potřeba takzvaného hnízdění s očekávaným příchodem miminka roste. Nemusíte se ale stěhovat do většího bytu a nemusíte ani dekorovat celý pokoj, abyste vytvořili příjemný prostor, kam dítě uložíte.

Podle průzkumu AkzoNobel dokonce více než 17 % rodičů novorozenců upravuje roh vlastní ložnice do podoby dětského koutu, pokud mají nedostatek prostoru. Ke stejnému řešení se dále uchyluje jeden z deseti rodičů, kteří již dítě mají.

Potřebujete poradit? Naše šikovné tipy na dekorování vám pomohou vytvořit útulný kout, který si vaše dítě zamiluje.

Smělé horizontální pruhy v různých odstínech zelené představují nadčasové řešení a perfektně se hodí pro chlapce i děvčata všech věkových kategorií.
Společná ložnice s pruhovanými stěnami

Sdílení prostoru se sourozenci

Pokud bude vaše dítě sdílet pokoj se starším sourozencem, zkuste se při navrhování schématu trošku pobavit a použít různé barvy a vzory. Vytvoříte nadčasový efekt, který se oba naučí mít rádi.

Smělé horizontální pruhy v různých odstínech zelené představují se perfektně hodí pro chlapce i děvčata všech věkových kategorií. Výrazné pestrobarevné pruhy jsou zase skvělou pro trochu odrostlejší sourozence.

Stejně tak můžete vytvořit jasně vymezené spací zóny, pokud použijete odlišné vzory nebo barvy pro každou část pokoje. Několik pastelových puntíků oživí dětskou zónu a nepůsobí na dítě přehnaně stimulujícím dojmem. Jasnější barvy jsou zase vhodné pro batolata a starší děti.

Jaké barvy zvolit?

N9.10.70
H3.04.72
M6.05.84

Jakmile vytvoříte místo pro postýlku, zvolte doplňkové barvy, které opticky oddělí dětský prostor od zbytku ložnice.
Neutrální ložnice

Vytvořte útulný dětský kout

Pokud máte v bytě k dispozici jedinou ložnici, může takový dětský kout představovat ideální způsob, jak zužitkovat nevyužitý výklenek nebo zákoutí, a zároveň dítěti nabídnout útulné místečko na spaní.

Ze všeho nejdříve musíte z ložnice vystěhovat veškeré harampádí, abyste si udělali reálnou představu o tom, co všechno budete muset udělat. Budete například moci zvednout postel a opřít ji o zeď? Můžete nahradit skříňky za nástěnné police?

Jakmile vytvoříte místo pro postýlku, zvolte doplňkové barvy, které opticky oddělí dětský prostor od zbytku ložnice.

Zkuste třeba vymalovat ložnici dospělých teplým neutrálním odstínem, například světle hnědou, a jasnou doplňkovou barvou stěnu, u níž stojí postýlka. Levandulová je univerzální barva, která na dítě bude působit uklidňujícím dojmem, a zároveň do schématu vnese špetku rafinovanosti.

Celou kompozici sjednotíte tak, že nabarvíte nástěnné police stejnou barvou, jakou má stěna v dětské zóně.

Jaké barvy zvolit?

F1.14.84

Sjednoceného vzhledu dosáhnete, pokud nabarvíte poličky a skříňky tak, aby se hodily do útulného kouta vašeho děťátka. Vybírejte pokud možno odolné a omyvatelné barvy, které vám usnadní práci v případě neočekávaných stříkanců na zeď.
Nápady pro úložné prostory v dětském pokoji

K úložným prostorům se stavte chytře

Trápí-li vás nedostatek místa, budete muset využít každičkou píď prostoru, a proto byste měli nákup nového nábytku omezit na nutné minimum.

Nekupujte přebalovací stolek a raději proměňte nějakou skříňku nebo komodu v přebalovací pult. Stačí, když na prádelník položíte speciální pěnovou podložku na přebalování! Tím získáte přebalovací stůl i spoustu úložného prostoru v zásuvkách.

Sjednoceného vzhledu dosáhnete, pokud nabarvíte poličky a skříňky tak, aby se hodily do útulného kouta vašeho děťátka. Vybírejte pokud možno odolné a omyvatelné barvy, které vám usnadní práci v případě neočekávaných stříkanců na zeď.

Jaké barvy zvolit?

E4.54.65
K9.60.43

Hlavní doporučení

Pokud nevíte, jakou barvu zvolit, stáhněte si na chytrý telefon nebo tablet aplikaci Dulux Visualizer CZ, která vám nabídne okamžitý náhled na to, jak bude místnost po úpravě vypadat.

Jednoduše namíříte fotoaparát přístroje na stěnu, kterou chcete vymalovat, zvolíte si jednu barvu z nabídky Dulux, klepnete na displej a voila!