Hledáte inspiraci, jak vymalovat byt a jaké použít barvy? Nástěnka nápadů je skvělá pro shromáždění, utřídění a sdílení vašich myšlenek. Přečtěte si návod, jak na ni.
Jak si vytvorit vlastni nastenku napadu

Nástěnka nápadů v pěti krocích

Nástěnka nápadů je skvělá ke shromáždění, utřídění a sdílení myšlenek.

Ať už máte představu o tom, jaké barvy do bytu použít, nebo začínáte od nuly, vytvoření nástěnky nápadů vám pomůže kráčet po tvůrčí cestě trochu snadněji.

1) Rozhodněte se, jakou nástěnku chcete – tradiční nebo digitální? Pokud preferujete ruční práce, budete potřebovat čistý karton (ideální je velikost A3 nebo větší) a lepicí gumu nebo korkovou podložku a napínáčky. Pokud by se vám více líbilo vytvořit si digitální nástěnku nápadů, zkuste Pinterest (pinterest.com). Je skvělou pomůckou, která vám umožní shromažďovat si, třídit a ukládat obrázky a nápady online.

2) Pokud si nejste jistí, jak začít, zkuste jednou věcí, kterou máte rádi. Může to být kus nábytku, vzorník barev nebo dokonce váš oblíbený kousek oblečení. Dejte ho doprostřed nástěnky.

3) Nyní je čas na rozvíjení vaší představy. Prohlédněte si nějaké časopisy, podívejte se na internet a nechte se inspirovat blogy nebo příspěvky na Pinterestu. Najdete tam spoustu nápadů, které podpoří vaši představivost. Můžete také sbírat látky, vzorky barev a tapet, které vás mohou inspirovat.

4) Hrajte si. Skládejte obrázky a vzorky na nástěnce a sledujte, jak spolu fungují. Co je spojuje s hlavním obrázkem? Jaké barvy a odstíny se k sobě hodí? Pokud pracujete s fyzickou nástěnkou, raději až do konce nic nepřilepujte napevno – máte tak stále možnost měnit své představy.

5) Až budete se svou nástěnkou spokojeni, vyfoťte si ji (nebo vytiskněte, pokud jste ji vytvářeli online) a vezměte s sebou, až si budete vybírat malířské barvy a nábytek. Budete tak mít nástroj, který vám pomůže zaměřit se na vytvoření vašeho vysněného domova.

Nástěnky nápadů nabízejí úžasnou možnost experimentovat, takže důvěřujte svému instinktu a hlavně se bavte!