Expertka na barvy Dulux a novopečená maminka Marieke van der Bruggen ví, jak důležité jsou barvy a vzory pro rozvoj dítěte. Proto byly její prioritou světlé odstíny, které by prostor příliš nezahlcovaly.
Vyberte barevné schéma pro dětský pokoj

Naše expertka na barvy Dulux prozrazuje své nejlepší tipy pro perfektní dětský pokoj

Expertka na barvy Dulux a novopečená maminka Marieke van der Bruggen vysvětluje, jak zařídit nádherný dětský pokoj.

„Chci svému miminku zařídit dětský pokoj a hodilo by se mi pár rad od odborníka, zejména ohledně použití barev. Můžete mi pomoci?"

Když se Marieke, naše expertka na barvy Dulux, dozvěděla, že čeká dítě, ocitla se před velkou dekorativní výzvou. Jediný volný pokoj v jejím bytě byl malý a přicházelo do něj jen malé množství přírodního světla.

Coby expertka na barvy ví, jak důležité jsou barvy a vzory pro rozvoj dítěte. Proto byly její prioritou světlé odstíny, které by prostor příliš nezahlcovaly.

Chtěla také použít chytré doplňky a inteligentní skladovací prostory, aby pokoj opticky zvětšila a vytvořila iluzi prostoru.

Marieke vysvětluje, jak pro svou malou holčičku navrhla dokonalý dětský pokoj:

Žlutý okr přináší interiéru hřejivý a slunečný jas, když zachytí světlo.
Barevné schéma inspirované slunečním svitem

Sluneční schéma

Barevné schéma dětského pokoje zahrnuje bílou, žlutý okr a růžovočervenou. Při tvorbě tohoto schématu jsem nejdříve vybrala hřejivou tlumenou žlutou, z níž jsem udělala ústřední bod dětského pokoje. I když je místnost poměrně malá, žlutý okr zachycuje každé ráno sluneční světlo a vytváří tak fantastickou hřejivou zář a slunečný dojem.

Tuto barvu jsem pak zkombinovala s tlumenou růžovou, která obsahuje i špetku červené. Díky tomu pokoj získal moderní ráz, ale zachoval i svou příjemnou útulnost. Žlutá i růžová jsou teplé barvy a dohromady vypadají kouzelně.

Jaké barvy zvolit?

F6.42.60
A0.05.75
CN.00.85

Rostliny vnesou přátelskou, svěží a lidskou atmosféru téměř do každé místnosti.
Síla rostlin

Síla květin

Ráda se doma obklopuji rostlinami. Podle mého názoru totiž vnášejí do prostoru přátelskou, svěží a lidskou atmosféru.

Náš dětský pokojík je poměrně malý, takže jsem se rozhodla zakoupit velkou pokojovou rostlinu a použít ji pro vytvoření jakéhosi manifestu. Postavila jsem ji na židli vedle okrové stěny, protože zelená se ke žluté úžasně hodí. Obě jsou to přírodní barvy a nádherně se navzájem doplňují.

Bílá skříňka a několik polic v prostoru představují ideální místo pro ukládání plenek a dalších věcí, které na péči o miminko potřebujete.
Růžový dětský pokoj s policemi v prostoru

Chytrý úložný prostor

Omezený úložný prostor nám dal opravdu zabrat. Vlastně jsme mohli pokoj vybavit jen nezbytným nábytkem. Rozhodli jsme se pro bílou skříňku a systém polic v prostoru, takže máme, kam uložit plenky a další dětské potřeby. Vejde se tam i pár jejích nejoblíbenějších knížek.

Natřeli jsme skříňku i police na bílo a umístili je na jedné z bílých stěn. Bílá barva nábytku se spojuje s bílou barvou stěny a vytváří optický klam, že je pokoj prostornější než ve skutečnosti.

Opřete-li o stěnu velké zrcadlo, vytvoříte zdání, že se pokoj nad hlavou rozšiřuje a otevírá.
Vylepšete prostor zrcadlem

Kouzlo se zrcadlem

Ke druhé bílé stěně jsme postavili velkou skříň se zrcadlem, která zabírá skoro celou plochu zdi. Zrcadlo představuje chytrý způsob, jak vytvořit iluzi prostoru, jelikož odráží a rozptyluje světlo po místnosti, a dokáže opticky pokoj zdvojnásobit.

Opřete-li velké zrcadlo například o stěnu, vytvoříte zdání, že se pokoj nad hlavou rozšiřuje a otevírá. Děti navíc zrcadla fascinují!

Pár dobře vybraných doplňků přidá na zajímavosti každému schématu.
Vyzdobte si dětský pokoj

Závěrečné retuše

Zbývající vybavení je základní, jednoduché a bílé, protože jsme chtěli, aby ústředním tématem prostoru zůstala okrová stěna. Pro postýlku i židli jsme vybrali tlumenou šedo-tyrkysovou látku, která vyvažuje teplé tóny růžových a žlutých zdí. Tyrkysový a šedý motiv proti okrové stěně opravdu krásně vyniká.

Postýlku jsme umístili doprostřed místnosti, aby dětský pokoj vypadal prostorněji. Můžeme tak procházet kolem ní a malá Mina se může rozhlížet po místnosti. Abychom jí prostor ještě zútulnili, rozvěsili jsme kolem postýlky moskytiéru, takže jsme pro ni vytvořili cosi jako ochranný kokon, v němž může spinkat.

Hlavní doporučení

Pokud používáte dvě hřejivé barvy, například žlutou a červenorůžovou, přidejte i hodně bílé, která prostor opticky vyváží a rozzáří výraznější odstíny.