Dopřejte dítěti ekologicky zodpovědný a zdravý vstup do života... Aniž byste museli slevit z požadavků na styl.
Jasný a vzdušný dětský pokoj

Malé nožky, malé stopy: Nápady na dětský pokoj, které jsou bezpečné pro vaše dítě i životní prostředí.

Díky těmto radám váš maličký zanechá na světě jen maličkou uhlíkovou stopu.

„Jak zařídit dětský pokoj, aby byl ekologicky zodpovědný a zároveň stylový?“

Ekologicky zodpovědné rodiny si často dělají starosti ohledně dopadu miminka na životní prostředí. Jaký druh plenek budou používat? Jaké hračku mu budou kupovat? A jak by měli dekorovat dětský pokoj, aby neublížili dítěti ani planetě?

Více než polovina rodičů, kteří se zúčastnili průzkumu AkzoNobel uvedla, že by si o produktu zjišťovali informace týkající se bezpečnosti dětí, než by se pustili do dekorování. Ale téměř tři čtvrtiny z nich také řekly, že při volbě barevného schématu pro dětský pokoj bude hrát obrovskou roli estetický aspekt.

Tyto rady zvýší ekologický ráz dětského pokoje a přinesou dítěti ekologicky zodpovědný a zdravý vstup do života... Aniž byste museli slevit z požadavků na styl.

Chcete-li si být jisti, že váš dětský pokoj bude dokonale šetrný k dítěti i životnímu prostředí, pak rozhodně musíte vybírat mezi barvami na vodním základě s nízkým obsahem těkavých organických látek.
Vytvořte dítěti zdravý dětský pokoj

1. Vyberte barvu na vodním základě

Chcete-li si být jisti, že váš dětský pokoj bude dokonale šetrný k dítěti i životnímu prostředí, pak rozhodně musíte vybírat mezi barvami na vodním základě s nízkým obsahem těkavých organických látek, které se často objevují v ekologicky neudržitelné produkci petrochemického průmyslu.

Všechny nástěnné interiérové barvy Dulux, jako například Vinyl matt, jsou vyrobené na vodním základě, takže bez problémů najdete přesně takový odstín ekologicky šetrné a zdravotně nezávadné barvy, jaký hledáte.

Stejně jako v případě všech ostatních malování byste měli práci dokončit o několik týdnů dříve, aby se z místnosti stačily vyvětrat všechny případně zápachy, než se do ní nastěhuje dítě.

Jaké barvy zvolit?

Dulux Vinyl matt Dulux Colours of the World Dulux Super matt plus

Zbyde-li vám barva, musíte ji správně uložit, abyste ji mohli v budoucnu použít. Uchovávejte ji mimo dosah přímého slunečního světla a mrazu.
Zbylou barvu skladujte ve skleněných lahvích

2. Kupujte pouze tolik barvy, kolik spotřebujete

Pečlivě si spočítejte potřebné množství barvy. Díky tomu ušetříte peníze a zároveň sehrajete svou roli v ochraně planety.

Zbyde-li vám však barva, musíte ji správně uložit, abyste ji mohli v budoucnu použít (mimo dosah přímého slunečního světla a mrazu). Můžete ji ale také věnovat sousedovi, přátelům nebo místní charitě. Nevylévejte ji do odpadu, ani ji nevyhazujte do popelnice.

Pokoj, který poroste spolu s vaším dítětem, vám v dlouhodobém horizontu může ušetřit spoustu peněz. Nepotřebné hračky a nábytek také nemusí skončit už po několika letech na smetišti.
Nadčasové schéma dětského pokoje

3. Vytvořte nadčasový prostor

Dětský pokoj nebude navždy patřit jen novorozenci. Pokoj, který poroste spolu s vaším dítětem, vám v dlouhodobém horizontu může ušetřit spoustu peněz. Nepotřebné hračky a nábytek také nemusí skončit už po několika letech na smetišti.

Než se pustíte do dekorování, zamyslete se, jak bude daný kousek nábytku v pokoji fungovat, až se z kojence stane batole. Zvažte, zda místo kupování drahého přebalovacího stolku nemůžete například jen připevnit přebalovací podložku na vhodnou skříňku. Až miminko trochu odroste, můžete se podložky zbavit a skříňku použít na hračky nebo knížky.

Než se pustíte do nakupování nového nábytku, zkuste použít ten, co už máte. Schováváte někde zašlou knihovnu nebo prádelník, na němž se jen drží prach? Stačí dvě vrstvy barvy, aby se z něj stala hvězda dětského pokoje.
Starému nábytku vdechnete život novým nátěrem

4. Najděte využití pro starý nábytek

Než se pustíte do nakupování nového nábytku, zkuste použít ten, co už máte. Schováváte někde zašlou knihovnu nebo prádelník, na němž se jen drží prach? Stačí dvě vrstvy barvy, aby se z něj stala hvězda dětského pokoje.

Vdechnout nový život ale nemusíte jen starému nábytku. Dřevěné bedny, staré truhly nebo dokonce rámy obrazů... To všechno můžete znovu použít! Stačí jen trocha barvy.

Nemusíte draze kupovat umělecká díla, ani kupovat hračky, abyste svému dítěti trochu rozzářili pokojík. Chopte se štětce a vytvořte své vlastní umělecké dílo!
Vytvořte si vlastní umělecké dílo

5. Probuďte v sobě Picassa

Nemusíte draze kupovat umělecká díla, ani kupovat hračky, abyste svému dítěti trochu rozzářili pokojík. Chopte se štětce a vytvořte své vlastní umělecké dílo!

Je to chytrý způsob, jak využít zbytky barvy, jak se vymanit z područí konzumu a jak vnést do výzdoby dětského pokoje osobní prvek, aniž by trpěla vaše peněženka nebo planeta.

Jaké barvy zvolit?

Q7.15.76
A8.07.78
J8.12.80

Hlavní doporučení

Na dveře, dřevěné prvky i stěny použijte barvu na vodním základě, aby byl váš dětský pokojík co nejčistší a nejekologičtější.