Barvu stěn můžete vhodně doplnit polštářky a přehozy. Efektu jako od profesionála dosáhnete, pokud smícháte různé textury, například tlustou pleteninu, heboučký samet a jemnou bavlnu.
Dokončete schéma pomocí doplňků

Kreativní schémata do dětského pokoje pro rodiče, kteří ustrnuli v barevné rutině

Probuďte místnost opět k životu pomocí těchto pěti inspirativních kombinací barev.

„Nechceme dětský pokoj vymalovat obvyklou růžovou nebo modrou, ale nevíme, kde máme začít. Mohli byste nám doporučit nějaké zajímavé alternativy?“

Dětské pokoje skýtají fantastickou možnost užít si při navrhování dekoračního schématu trochu zábavy. Pokud nevíte, kde začít, pohrajte si nejdříve s barvami.

Naši experti navrhli pět inspirativních barevných kombinací, které ve vás zaručeně probudí tvůrčího ducha.

Citrusové barvy jsou teplé, vášnivé a neobyčejně působivé, pokud je zkombinujete s decentními chladnými neutrálními. Zkuste popřemýšlet o šťavnatých barvách žlutého citronu, oranžového pomeranče, zeleného kiwi a krvavého pomeranče.
Citrusově žlutá ložnice

Exploze citrusů

Citrusové barvy jsou teplé, vášnivé a neobyčejně působivé, pokud je zkombinujete s decentními chladnými neutrálními. Zkuste popřemýšlet o šťavnatých barvách žlutého citronu, oranžového pomeranče, zeleného kiwi a krvavého pomeranče.

I malé množství těchto jasných smělých barev vytvoří atmosféru překypující mladistvou energií. A přesně taková atmosféra se bezvadně hodí k onomu maličkému človíčkovi, který bude v pokoji bydlet.

Pokud s dekorováním výraznými barvami nemáte moc zkušeností, vyzkoušejte před nákupem materiálu naši aplikaci Dulux Visualizer.

Tato aplikace se snadno používá a ihned vám ukáže, jak zhruba bude pokoj po vymalování vypadat. Jednoduše namíříte telefon nebo tablet na stěnu, kterou chcete vymalovat a vyberete si barvu z nabídky nátěrů Dulux. Pak už jen kliknete na displej a uvidíte, jak zhruba bude barva na stěně vypadat.

Jaké barvy zvolit?

H2.16.85 / 88YY 81/230
G3.26.85 / 60YY 79/367

Proč nenamalovat stěny zeleně a strop modře? Taková kompozice odráží rozložení barev v přírodě.
Zelený dětský pokoj

Inspirace v přírodě

Myslíte si, že k sobě zelená s modrou neladí? Ano? Tak se zkuste zamyslet znovu. Trávově zelená a nebesky modrá přece tvoří úžasnou kombinaci inspirovanou matkou přírodou. Navíc jde v obou případech o uklidňující odstíny, které do dětského pokoje vnesou atmosféru klidu a míru.

Tyto barvy také tvoří nádherný kontrast, protože modrá přináší dojem prostoru a svobody, zatímco zelená vyvolává pocit hloubky a tepla.

Proč nenamalovat stěny zeleně a strop modře? Taková kompozice odráží rozložení barev v přírodě.

Jaké barvy zvolit?

K6-J0.41.71 / 10GY 52/541
N6-R8.50.50 / 70BG 24/380
V5-S0.10.50 / 90BG 25/079

Růžová je pořád jednou z nejpopulárnějších barev mezi rodiči, kteří čekají holčičku. Chcete-li ale vystoupit z davu, vyzkoušejte kombinaci jasné růžové s tyrkysovou.
Růžovo-tyrkysový dětský pokoj

Když se růžová snoubí s tyrkysovou

Růžová je pořád jednou z nejpopulárnějších barev mezi rodiči, kteří čekají holčičku. Chcete-li ale vystoupit z davu, vyzkoušejte kombinaci jasné růžové s tyrkysovou. Na první pohled se může zdát, že jde o příliš křiklavou kombinaci. Pokud ale s oběma odstíny nakládáte s rozmyslem, výsledek vás příjemně překvapí.

Konzervativnějšího efektu dosáhnete, pokud zkombinujete smaragdovou zelenou s jemnou tlumenou růžovou, například tělovou nebo starorůžovou. Chcete se opravdu blýsknout? Namalujte stěny i strop mechovou zelenou a jednu ze zdí zářivou růžovou, například fuchsiovou nebo orchidejovou.

Jaké barvy zvolit?

L6-K9.60.43 / 90GY 21/472
Q1.31.49 / 10BG 22/248
B5-A7.19.60 / 70RR 39/272
B7-A8.39.35 / 70RR 15/400

Živoucí a povznášející akvamarínové můžete přinést městský šmrnc, pokud ji spojíte s hřejivou tlumenou zelenou.
Schéma městské ložnice

Městská směs

Živoucí a povznášející akvamarínové můžete přinést městský šmrnc, pokud ji spojíte s hřejivou tlumenou zelenou. Tato moderní barevná kombinace je ideální pro rodiče, kteří ještě nevědí, zda se jim narodí chlapeček nebo holčička, ale i pro ty, kteří by rádi vytvořili nadčasový dětský pokoj.

V kombinaci s nábytkem v přirozených odstínech, například hnědé a bílé, dosáhnete příjemného a stoprocentně nadčasového celku.

Jaké barvy zvolit?

H3.04.72 / 10GY 56/073
M8.19.72 / 56 GG 64/258

Pastelové barvy mohou působit překvapivě moderně, pokud je zkombinujete s nějakým jemným hnědým odstínem. Při výběru pastelových barev preferujte sladší tóny, například světle růžovou, citronovou a borůvkovou.
Růžovo-hnědý dětský pokoj

Invaze cukrátek

Pastelové barvy mohou působit překvapivě moderně, pokud je zkombinujete s nějakým jemným hnědým odstínem. Při výběru pastelových barev preferujte sladší tóny, například světle růžovou, citronovou a borůvkovou. Samy o sobě tyto barvy mohou působit jaksi přeslazeně, ale pokud je spojíte s hřejivými neutrálními odstíny, například moka, čokoládovou nebo latté, získají moderní sofistikovaný ráz.

Sladké pastelové barvy také vypadají skvěle ve spojení se spoustou bílé a hřejivými dřevěnými tóny, například dubem nebo surovými trámy.

Jaké barvy zvolit?

A0.05.75 / 70RR 67/092
E9.11.74 / 20YY 55/151

Hlavní doporučení

Jestliže pořád nevíte, jaký nátěr zvolit, vyberte si za výchozí bod nějaké stávající téma z pokoje a výběr barvy z něj přirozeně vyplyne. Motiv lesa například vybízí k zelenému nátěru, schéma mořského pobřeží zase vede k modro-žluté kombinaci.