Pokud chcete své koupelně dát novou podobu, do které se celá rodina zamiluje, vymalujte ji. Jde to snadno a moc to nestojí.
Koupelna, kde se uvolnite jako v laznich

Nádherné koupelny bez čekání

Jak si pořídit nádhernou koupelnu ve stylu spa a přitom neutratit celé jmění.

„Rádi bychom v novém domě změnili koupelnu. Na kompletní renovaci nám však momentálně nestačí finance.“

Nedávno jsme si udělali globální průzkum, ve kterém se pětina respondentů vyjádřila, že aby se po přestěhování do nového cítili jako doma, musí být na prvním místě hotová koupelna. A po náročném stěhování to platí obzvlášť.

Stěhování do nového ale není zrovna levná záležitost, takže na drahé rekonstrukce už moc peněz nezbývá. Statistiky ukazují, že 38 % lidí renovace po stěhování odkládá, protože si to prostě nemůžou dovolit.

Jak to vyřešit? Pokud chcete dát koupelně podobu, kterou si celá rodina zamiluje, co tak ji zkusit vymalovat? Jde to rychle a moc to nestojí. Naše odbornice na barvy Dulux, Louise Tod, vysvětluje, jak si vytvořit uvolňující prostředí jako v lázních a přitom nepřekročit rozpočet.

Prohlédněte si pečlivě svůj nový domov  a dejte do seznamu jenom opravy, které se dají zvládnout snadno a moc nestojí.
Udelejte si seznam, co je potreba vymalovat

1) Udělejte zhodnocení

Prohlédněte si pečlově svou novou koupelnu a dejte do seznamu jenom opravy, které se dají zvládnout snadno a moc nestojí.

2) Kterou část vymalovat?

Máte v koupelně dlaždičky? Tak to by bylo dobré vymalovat strop nějakou světlou barvou.

Když menší koupelnu vymalujete kombinací zelené a bílé, bude působit vzdušným a svěžím dojmem. Námořnická modrá zase uklidňuje a sjednotí různorodé prvky schématu.
Vymalujte koupelnu uklidnujici modrou

3) Které barvy právě letí?

V současné době se v koupelnách těší stále větší oblibě šedá.

Svému schématu můžete těmito barvami snadno vtisknout rafinovaně elegantní vzhled – od té nejsvětlejší holubičí šedé až po tmavě šedou v barvě břidlice.

V současné době se v koupelnách těší stále větší oblibě šedá. Svému schématu můžete těmito barvami snadno vtisknout rafinovaně elegantní vzhled – od té nejsvětlejší holubičí šedé až po tmavě šedou v barvě břidlice.
Stylove seda koupelna

4) Nebojte se výrazných odstínů

Pokud máte v koupelně dlaždičky v bílé nebo neutrální barvě, naskýtá se vám skvělá příležitost pustit se do experimentování a nějakou zbylou stěnu vymalovat odvážnou barvou, které jste chtěli vždycky dát šanci.

Když menší koupelnu vymalujete kombinací zelené a bílé, bude působit vzdušným a svěžím dojmem. Námořnická modrá zase uklidňuje a sjednotí různorodé prvky schématu.

Nezapomínejte na žlutou. V tmavých koupelnách její intenzivní odstíny ideálně vyniknou a okamžitě vám zvednou náladu.

Rada na závěr

Pokud vyměňujete staré nebo poškozené dlaždičky, snižte náklady a vydlaždičkujte jenom ta místa, která přímo přichází do styku s vodou (třeba kolem sprchy). Na stěně vám taky zůstane víc plochy, kterou můžete vymalovat.

Nezapomeňte se zeptat svého místního dodavatele značky Dulux na naši řadu speciálních barev Kitchen&Bathroom.