Milujete zářivě bílé stěny nebo vám křiklavé a výrazné barvy jednoduše nic neříkají? Žádné obavy. Neutrální barvy na zdi jsou volbou téměř 40 % všech majitelů bytů.
I neutrální barvy mohou být zajímavé

Ještě více světle růžové! Zamilujte se do nových neutrálních odstínů.

Tlumené stěny neznamenají zákonitě nudné stěny. Zamilujte se do palety krásných moderních neutrálních odstínů.

„Naše stěny potřebují nový nátěr, ale krémová, kterou používáme obyčejně, mi už přijde taková nemastná neslaná. Můžeme zkusit nějakou sofistikovanou neutrální paletu, aniž by celek nepůsobil nudně?”

Milujete zářivě bílé stěny nebo vám křiklavé a výrazné barvy jednoduše nic neříkají? Žádné obavy. Podle nedávného průzkumu AkzoNobel jsou neutrální barvy na zdi volbou téměř 40 % všech majitelů bytů.

Ale tlumené stěny neznamenají zákonitě nudné stěny. Na tomto obrázku můžete vidět, jak využít nejmodernější neutrální barvy a jak dokonale vytěžit světle růžovou.

Chladivé a trendy neutrální barvy se výborně hodí do rušných kuchyní a svůj chladivý ráz si ponechávají, i když vnitřní teplota roste.
Kuchyň v neutrálních barvách

1. Neutrální… Třeba do kuchyně

Chladivé a trendy neutrální barvy se výborně hodí do rušných kuchyní a svůj chladivý ráz si ponechávají, i když vnitřní teplota roste. V tomto případě jsme spárovali říznou světlou šedou s tyrkysovou skříňkou a vytvořili tak moderní prostor, který působí chladivě svěže. Hnědobéžová hlavní stěna zase přináší teplo a opticky rozšiřuje prostor.

Jaké barvy zvolit?

[Q8.04.83] (/cs/barvy-detaily/q80483)
[D5.05.45] (/cs/barvy-detaily/d50545)

Dobrá studovna by měla stejnou měrou stimulovat a zklidňovat. Této dokonalé rovnováhy můžete dosáhnout s chladivým neutrálním pozadím, pokud ho oživíte hřejivými akcenty.
Šedý parapet

2. Neutrální… do studovny

Dobrá studovna by měla stejnou měrou stimulovat a zklidňovat. Této dokonalé rovnováhy můžete dosáhnout s chladivým neutrálním pozadím, pokud ho oživíte hřejivými akcenty. Na stěny použijte jasnou bělostnou barvu nebo šedou (zkuste zvážit například porcelánovou nebo hodně světlou šedou) a pak vyberte některou teplou neutrální, například něžnou růžovou nebo hnědou s fialovými podtóny, která vdechne nový život zapomenutým prostorům, například parapetu.

Jaké barvy zvolit?

[D7.03.85] (/cs/barvy-detaily/d70385)
[GN.01.88] (/cs/produkty#colorSpaceId=234871&colorId=1188442)

Bojíte se, že vaše vstupní hala nebo předsíň působí mdle? Zajímavou místnost z ní uděláte pomocí rafinované palety hřejivých neutrálních odstínů.
Vlídná vstupní hala

3. Neutrální… do předsíně

Bojíte se, že vaše vstupní hala nebo předsíň působí mdle? Zajímavou místnost z ní uděláte pomocí rafinované palety hřejivých neutrálních odstínů. V tomto případě jsme zemitý tón na stěnách zkombinovali se starobílým stropem a černými prvky. Výsledek je decentní a zároveň příjemný.

Jaké barvy zvolit?

[F4.07.76] (/cs/barvy-detaily/f40776)
[GN.01.88] (/cs/barvy-detaily/gn0188)

Odvážnější designéři by mohli vyzkoušet tmavší odstíny neutrálních barev a vytvořit tak v ložnici dramatickou avšak útulnou atmosféru.
Tmavě modrá ložnice

4. Neutrální… Do ložnice

Neutrální neznamená jen světlé odstíny. Odvážnější designéři by mohli vyzkoušet tmavší tóny neutrálních barev a vytvořit tak v ložnici dramatickou avšak útulnou atmosféru. Malujte jednoduše tmavou šedou nebo inkoustově modrou, celek pak vyvážíte, když podlahové lišty a architektonické prvky natřete jasnou bílou.

Jaké barvy zvolit

[S0.20.21] (/cs/vyhledat?s=S0.20.21#colours-collection)

Čerpejte inspiraci v přírodě a rozehřejte svůj otevřený prostor.
Neutrální otevřený obývací prostor

5. Neutrální do... Otevřených obývacích prostor

Čerpejte inspiraci v přírodě a rozehřejte svůj otevřený prostor. Uvažujte například o hutných zemitých tónech sépiové, sienské hnědé, okrové a bouřkové šedé. Chcete-li velký otevřený prostor trochu ozvláštnit, zkuste ho opticky rozbít a namalovat barvou stěnu okolo okna nebo nějakou doplňkovou barvou akcentovat zeď.

Jaké barvy zvolit

[LN.02.77] (/cs/barvy-detaily/ln0277)
[G0.11.31] (/cs/barvy-detaily/g01131)
[HN.02.77] (/cs/barvy-detaily/hn0277)

Klíčem je výběr univerzálních, genderově neutrálních odstínů, ke kterým se snadno vybírají zajímavé doplňky.
Hnědobéžové stěny

6. Neutrální… do společného prostoru

Klíčem je výběr univerzálních, genderově neutrálních odstínů, ke kterým se snadno vybírají zajímavé doplňky. Retro pastelové odstíny, například hořčičně žlutá nebo olivově zelená, jsou rozhodně dobrou volbou a vypadají rafinovaně, přičemž nezahlcují celkový vzhled.

Jaké barvy zvolit

[F4.10.70] (/cs/barvy-detaily/f41070)
[F8.18.76] (/cs/barvy-detaily/f81876)
[H9.09.69] (/cs/barvy-detaily/h90969)

Hlavní doporučení

Chcete vidět, jak budou tato neutrální barevná schémata vypadat u vás doma? Aplikace Dulux Visualizer vám umožní experimentovat s různými barevnými kombinacemi, jelikož vám ihned nabídne náhled, jak přibližně bude kompozice působit, ještě než půjdete zakoupit barvy.