Pokud si děláte hlavu s tím, že kombinace černá–bílá bude v nové domácnosti působit příliš stroze, zkuste stylový výraz zjemnit použitím podobné dvojice barev, která ale bude univerzálnější.
Vytvořte schéma, které má styl

Jak místnost naladit monochromaticky

Pět kreativních řešení, jak svoji domácnost naladit monochromaticky a přitom nepoužít jenom černou a bílou.

„Rádi bychom svoji novou domácnost vyladili monochromaticky, taky bychom ale do ní chtěli vnést nějaké barvy. Dá se podobný vzhled nějak získat i bez černé a bílé?“

Kombinace černá–bílá působí intenzivně a jen tak nevyjde z módy. Když k vymalování použijete tuto svěží a jednoduchou paletu barev, zaručeně ukážete, že máte styl, a prakticky jakákoli domácnost bude působit elegantně.

Pokud si děláte hlavu s tím, že kombinace černá–bílá bude působit příliš stroze, co kdybyste tento dojem utlumili použitím podobné dvojice barev, která ale bude univerzálnější?

V tomto článku si ukážeme, jak místnost vyladit monochromaticky. Použijeme ale jemnější odstíny, které intenzivní dojem tohoto schématu trochu utlumí, ale nijak nesníží jeho atraktivitu.

Kombinaci černé a bílé stačí o stupínek utlumit, aby působila přívětivěji a přitom pořád intenzivně.
Zvolte mene vyrazny monochromaticky styl

1) Tmavě šedá a pastelově bílá V kombinaci černá–bílá je něco definitivního. Proto je dobré ji trochu zjemnit, aby působila méně stroze, ale pořád vypadala atraktivně. Pokud chcete vytvořit příjemný kontrast, který tomuto stylu dá grafický náboj, zkombinujte ho s doplňky v pestrých barvách.

Nahraďte černou elegantní tmavě modrou. Do schématu vnese hloubku, nebude přitom působit příliš křiklavě.
Odstiny tmave modre pusobi exkluzivneji

2) Tmavě modrá a světle modrá / šedá

Kombinace modrá–bílá je nestárnoucí osvědčená klasika. Když ale místo bílé použijete světlý odstín šedomodré, dodáte interiéru rafinovanou eleganci, a když místo černé použijete tmavě modrou, vnesete do schématu hloubku, která přitom stylově sedí.

Snažte se u bílých dřevěných prvků zachovat v maximální míře lesklý povrch. Oproti tmavě modrým stěnám skvěle vyniknou.

Chcete nějakou elegantní barvu? Zvolte tmavě šedou. Když ji zkombinujete s nějakým světlejším odstínem, bude vaše domácnost působit pohodově.
Stylove sede barevne schema

3) Kombinace tmavě/světle šedá

V posledních letech si světle šedá získala oblibu jako univerzální náhrada bílé nebo krémové. Na druhém konci spektra zase leží její elegantní alternativa, tmavě šedá. Když ji zkombinujete s odpovídajícím světlejším odstínem, vnese k vám domů pohodu. Protože šedá působí nenápadně, hodí se jako ideální základní barva pro dekorativní nábytek.

Obecně se má za to, že zelená uklidňuje, a proto se dobře hodí do místností, kde se chcete uvolnit.
Nechte se inspirovat odstiny zelene v prirode

4) Tmavě zelená a pastelově zelená

Spojením tlumené tmavě zelené a jemného pastelového odstínu vnesete do svého schématu závan čerstvého vzduchu. Jde taky o skvělý způsob, jak přenést přírodní motivy do interiéru. Obecně se má za to, že zelená uklidňuje, a proto se dobře hodí do místností, kde se chcete cítit uvolněně.

Kombinace teplé béžové a svítivě bílé přinese vašemu novému domovu zaručeně módní a elegantní vzhled.
Teple neutralni barvy navodi dojem exkluzivity

5) Béžová a bílá

Kombinace teplé béžové a svítivě bílé přinese vašemu novému domovu zaručeně módní a elegantní vzhled. Platí to hlavně tehdy, když se na výraznější barvy necítíte. Schéma zatraktivníte použitím neutrálních doplňků z jemných látek, které zachovají pohodový styl.

Rada na závěr

Tmavší schéma můžete zatraktivnit použitím zrcadel. Pohrají si s perspektivou a budou v místnosti odrážet světlo.