Snažíte se zvolit tu pravou bílou barvu? Nechte se vést naším praktickým průvodcem, který vám poradí, jak vybrat tu správnou bílou barvu v závislosti na světelných podmínkách a velikosti pokoje.
Vyberte si ten pravy odstin bile malirske barvy Dulux

Jak si vybrat ten pravý odstín bílé barvy Dulux

Průvodce, který vám poradí, jak vybrat ten správný odstín bílé, aby se dokonale hodil do vašeho domova.

Jaké je ve vaší místnosti přirozené světlo?

Pokoje, které směřují na sever, mají zpravidla slabé, chladné přirozené světlo, což budete muset kompenzovat tím, že váš bílý nátěr stěn bude mít teplý odstín.

Na druhou stranu jsou jižní pokoje většinou zality velkým množstvím slunečního světla, takže možná oceníte, když vaše bílé stěny budou mít díky chladnějšímu odstínu bílé mírně chladivý efekt.

Použijte našeho průvodce a nechte si při rozhodování poradit:

V obývacím pokoji

Dobré přirozené světlo: Pokud máte v plánu vytvořit příjemnou, živou atmosféru, vyberte si chladný odstín bílé s kapkou oranžové, nebo zlaté. Pokud chcete v místnosti vyvolat odpočinkovou atmosféru, přidejte do své bílé barvy trochu klidné listové zelené.

Místnost chudá na přirozené světlo: chladné světlo v prostoru vyvážíte nátěrem s nádechem teplé žluté, nebo zlaté barvy. Abyste učinili svůj obývací pokoj útulný a příjemný, použijte na jeho stěny bílou s nádechem medu, nebo petrklíčové žluté.

V ložnici

Dobré přirozené světlo: Klidné odstíny zelené a modré jsou dokonalé pro místnost, ve které chcete podpořit klidný spánek. Pokud je to opravdu vaše priorita, vyberte si bílou barvu s kapkou petrolejové, nebo mechové zelené. Ovšem stojíte-li o vzpruhu, která vám ráno pomůže z postele, vyberte si bílou s dotykem zlata, nebo karamelu.

Místnost chudá na přirozené světlo: Teplá světle fialová barva, nebo barva šeříku jsou fantastické odpočinkové barvy. Pokud sníte o klidné ložnici, vyberte si fialkový, nebo borůvkový odstín bílé. Pokud ovšem preferujete teplý, slunečný vzhled, který bude ložnici zaplavovat celý den, zvolte bílou s krémovým či broskvovým nádechem.

V koupelně

Dobré přirozené světlo: Abyste využili malý prostor co nejvíce, je nejlepší použít chladné odstíny bílé, jako je třeba bílá s kapkou perlové, nebo mandlové barvy. Pro tlumený moderní vzhled vyberte bílou barvu s nádechem zelené, nebo modré či barvu kachních vajec (světle zeleno-modro-šedou).

Nedostatek přirozeného světla: Pokud chcete, aby místnost vypadala větší, vyberte mezi bílými tu, která se přiklání k teplé modré, možná s kapkou nachové.

V kuchyni

Dobré přirozené světlo: Abyste do kuchyně pro velkou rodinu vnesli zklidňující efekt, je nejlepší použít bílou zbarvenou do svěží pastelové zelené, nebo bílé. Pokud chcete konejšit vystresovaného kuchaře, přidejte do své bílé kapku světlé barvy zelených oliv.

Nedostatek přirozeného světla: Levandulová a světle fialková jsou uklidňující a zároveň velmi moderní barvy. Pokud toužíte vytvořit moderní, chladný vzhled, přidejte do své bílé barvy kapku ametystové.