Vyzkoušejte některé z našich kreativních barevných kombinací. Až do vašeho nového domova zavítají hosti, uděláte na ně skvělý první dojem.
Udelejte skvely prvni dojem

Udělejte skvělý první dojem výběrem správné barvy

Pokud už se nemůžete dočkat, až po této velké změně ukážete přátelům a rodině svůj nový domov, co tak udělat na hosty dojem správnou barvou?

„Jakou máme vybrat barvu, aby byli hosté z našeho domova unesení?“

Nedávno jsme udělali průzkum, ve kterém 50 % dotazovaných, kteří se právě přestěhovali, připustilo, že jsou úplně posedlí tím, zda vypadá jejich interiér dost dobře, než si někoho pozvou na návštěvu.

Desetina dotazovaných se dokonce přiznala, že pokud by měli dojem, že to u nich není jako ze škatulky, raději by nikoho nezvali.

Psycholožka a odbornice na barvy, Ingrid Collinsová, o tom říká, že takové chování je úplně běžné. Hrdost na vlastní domácnost je totiž nedílnou součástí našeho myšlení.

„Způsob, jakým prostřednictvím naší domácnosti nebo oblečení prezentujeme sami sebe, vydává nenápadné neverbální signály,“ vysvětluje. „Lidské společenství má v podstatě kmenovou povahu. Naším vzhledem se tak snažíme udělat dojem na ostatní členy tohoto kmene.“

Existuje jeden zaručený způsob, jak udělat skvělý dojem, který nikdy nezevšední – vymalovat doma nějakou výraznou barvou.
Vdechnete svemu domovu barvu

Síla barvy

Důležitost skrytých signálů, které vydávají naše domovy, se po přestěhování ještě zvýší. Našim přátelům a rodině bychom totiž chtěli ukázat, že jsme se rozhodli pro nový začátek a naše hvězda stoupá.

Existuje jeden zaručený způsob, jak udělat skvělý dojem, který nikdy nezevšední – vymalovat doma nějakou výraznou barvou. Některé barvy jsou ale výraznější než druhé. Představujeme vám pět odvážných barevných variant, z nichž budou všichni zaručeně unesení.

Červená vás z celého barevného spektra dokáže nejvíc nabít energií. V místnosti působí hřejivě a vlídně.
Cervena vas zahreje a nabije energii

1) Červená

Červená vás z celého barevného spektra dokáže nejvíc nabít energií. V místnosti působí hřejivě a vlídně, zvlášť za svitu svíček. Výborně se proto hodí do jídelen.

Oranžová přímo srší vitalitou. Vymalujte stěny touto barvou, a hned navodíte pocit šťastné a aktivní domácnosti.
Oranzova vam vytvori stastnou domacnost

2) Oranžová

Oranžová přímo srší vitalitou. Vymalujte stěny touto barvou, a hned navodíte pocit šťastné a aktivní domácnosti. Sama o sobě může být až moc výrazná, proto od ní raději odveďte pozornost kombinací s její doplňkovou barvou – modrou. Získáte elegantní a moderní vzhled.

Další možnost je vymalovat nějakým univerzálním odstínem, jako je třeba světle červenohnědá. Skvěle vypadá i samostatně, případně ji využijte na dekorativní stěně, která do schématu vnese teplé odstíny.

Zlaté odstíny jsou znamením přepychu. Skvěle se hodí, když své hosty chcete obklopit luxusem.
Odvazte se a jdete do zlate

3) Zlatá

Zlaté odstíny jsou znamením přepychu. Skvěle se hodí, když své hosty chcete obklopit luxusem. Méně je ale někdy víc, a proto na stěny vyberte světlé odstíny a pečlivě vybranými zlatými doplňky vneste nádech exkluzivity.

Sytě nachová vyjadřuje, že si věříte a nebojíte se to ukázat. Spíš než jako základní barva na celou místnost ale lépe funguje jako doplňková.
Projevte svou individualitu syte nachovou

4) Nachová

Vymalujte sytě nachovou a máte jistotu, že nezůstane bez povšimnutí. Její syté tóny vyjadřují, že si věříte a nebojíte se to ukázat. Je ale hodně výrazná, a proto lépe funguje jako doplňková barva než jako barva celková.

Po tmavě zelenomodré sahají malíři pokojů, kteří sledují nejnovější trendy. Tato barva je však také velmi univerzální. Můžete z ní udělat základní barvu nějakého ultramoderního motivu, klidně se ale dá použít i v tradičnějších domácnostech.
Zkuste univerzalni tmave zelenomodrou

5) Tmavě zelenomodrá

Po tmavě zelenomodré sahají malíři pokojů, kteří sledují nejnovější trendy, taky je ale skvěle univerzální. Můžete z ní udělat základní barvu nějakého ultramoderního motivu, klidně se ale dá použít i v tradičnějších domácnostech. Může vypadat tmavá, zadumaná, světlá i energická – záleží, jaký vyberete odstín.