Fialová ložnice s okenním rámem natřeným na modro
„Jak můžu zajistit, aby můj prostor působil otevřenějším dojmem?“

„Jak můžu pomocí barvy BLANKYTNĚ MODRÁ™ zajistit, aby můj prostor působil otevřenějším dojmem?“

Světlý a optimistický odstín Barvy roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux je dokonalým způsobem jak vnést do jakékoli místnosti závan čerstvého vzduchu. Pomocí doplňkových palet trendových barev jsme dali dohromady čtyři nápady jak udělat prostor světlejší a vzdušnější, od vymalování stropu po stěny ve dvou odstínech...

Barva roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux je světlá, přírodní modrá barva, která vnese rovnou do vašeho domova závan čerstvého vzduchu a dojem otevřené oblohy. Je také neuvěřitelně univerzální a funguje společně se čtyřmi různými paletami doplňkových barev, což dodá každé místnosti okamžitý dojem světla a prostoru bez ohledu na její velikost. 

Funguje nejen kombinace odstínů, ale i to, jak a kde se použijí. Barva BLANKYTNĚ MODRÁ™ může zesvětlit a rozjasnit velkou plochu stěny nebo stropu, ale je to i účinná akcentová barva, která přitahuje pozornost k určitým částem místnosti nebo působí jako ústřední bod. A její čtyři doprovodné palety barev vytvoří nekonečný prostor pro kombinování barev mnoha různými způsoby. 

Zde jsou čtyři jednoduché nápady na přeměnu místnosti pomocí Barvy roku 2022 Dulux a jejích palet barev. Pro další inspiraci se podívejte na video.

1. Dodejte místnosti charakter vymalováním stropu

Jídelna se stropem vymalovaným na modro

Pohlédněte vzhůru a vytvořte si vlastní panoráma oblohy se stropem vymalovaným Barvou roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux. Tento oživující odstín může pomoci vnést do jakéhokoli prostoru dojem otevřenosti a také vítané propojení s nádherným venkovním prostředím. V kombinaci se světlými doplňkovými odstíny nebo i při použití samostatně bude plně využívat i přirozené denní světlo. 

Které barvy?

T0.10.70
GN.01.89
FN.02.77

2. Slaďte stěny se skříněmi

Kuchyně se stěnami a skříněmi v modré barvě

Dodejte vaší kuchyni nový nádech života tím, že použijete na stěny i dvířka skříní stejnou barvu BLANKYTNĚ MODRÁ™. Nejen, že tento vzdušný a lehký oživující odstín vnese do místnosti svěžest, ale také zesílí denní světlo a vaše kuchyně bude působit otevřenějším dojmem. Namalování stěn stejnou barvou vytvoří efekt plynulého přechodu, který spojí celkový vzhled. 

Které barvy?

T0.10.70

3. Zkuste stěny ve dvou odstínech

Modro-bílá stěna vyhlížející na stůl a židle

Namalování stěn ve dvou doplňkových odstínech může přidat prostoru vizuální zajímavost. Použití hlubšího odstínu ve spodní polovině a světlejšího odstínu nad ním může zvýšit i dojem výšky tím, že obrací pozornost vzhůru. Jednoduchý a chytrý trik, díky kterému bude váš prostor okamžitě působit otevřenějším dojmem. 

Které barvy?

S9.03.81
T0.10.70
S0.10.50

4. Oživte pracovní prostor

Kancelář s modrými stěnami, kulatým stolem a růžovou židlí

Barva roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux je dokonalým pozadím pro rušný každodenní život a každé místnosti dodá vzdušný dojem neomezeného prostoru. Její světle modrý odstín může vnést do rušného domu jasnost a také vítané propojení s přírodou. Použití odstínu BLANKYTNĚ MODRÁ™ kolem oken může také pomoci vnést do místnosti závan čerstvého vzduchu a maximalizovat denní světlo. 

Které barvy?

T0.10.70

Načítání dat, čekejte prosím...