Okrove zlatá
Barva roku_1

Dulux barva roku 2016

Odborníci značky Dulux každoročně volí paletu trendy barev, které ovládnou interiéry v aktuálním roce. Pro rok 2016 vybrali tlumenou a sofistikovanou paletu, která se soustředí na jemné odstíny středních tónů.

Odborníci značky Dulux každoročně volí paletu trendy barev, které ovládnou interiéry v aktuálním roce. Pro rok 2016 vybrali tlumenou a sofistikovanou paletu, která se soustředí na jemné odstíny středních tónů. Celkový dojem z odstínů zůstává teplý, barvy se však od základu posunuly k něčemu zajímavějšímu. Zvažte korálovou místo oranžové, okrovou místo žluté a temně noční místo modré. Je to přátelská paleta, ale s tmavou, tajemnou podobou. Letošní, už třináctý ročník, samozřejmě nezapomněl určit ani barvu roku, která vystihuje aktuální náladu ve společnosti a zároveň udává směr do budoucnosti.

Barva roku – okrově zlatá

Katarina Face of cherished gold
Katarina Johnson Thompson

Barevné trendy udává skupina odborníků z různých zemí a oborů – architektury, textilu, designu výrobků, grafiky nebo výzkumu. Během diskuze nominují množství trendů s jednou převažující myšlenkou, která zachycuje náladu ve společnosti. Výsledná paleta pak inspiruje nejen profesionály, ale především veřejnost. Okrově zlatá, která se skrývá pod kódem F1.34.58 je nyní pomyslnou královnou mezi barvami, je dost světlá na to, aby přitahovala pozornost, a zároveň ji lze dobře kombinovat s jinými odstíny.

Dědictví & budoucnost

Abychom dokázali tvořit budoucnost, musíme poznat svou minulost. Pokud toto tvrzení převedeme do barevné palety, vidíme červenou, která odráží bohaté dědictví, ale která má také jasnou atmosféru poukazující na budoucnost.

Slova & obrazy

písmena jako dekorace
Písmena_trend 2016

Žijeme v době obrazové nasycenosti, každý okamžik je ihned vyfocen a nahrán na sociální sítě. Proto by mělo být mluvenému i psanému slovu věnováno více prostoru, třeba v našich interiérech.

Světlá & tmavá

Jedním z klíčových trendů pro rok 2016 je tma a oslava noci. Stejně jako potřebujeme tmu, abychom viděli hvězdy, potřebujeme tmavé barvy, abychom zachytili světlou hru se světlem.

Hranice & volnost

Toužíme vystoupit z hranic svých všedních dnů, ale zároveň se svých životů nedokážeme úplně vzdát. Proto jsou i barvy v této paletě živé a hravé, ale zároveň je drží zpátky černá a bílá.