Tmavé neutrální barvy jsou dokonalé pro velké pokoje se spoustou světla, nebo pro malé pokoje, které používáte převážně večer a ve kterých dominuje teplé umělé světlo.
Chytre triky s tmavymi neutralnimi barvami

Chytré triky s tmavými neutrálními barvami

Proč tmavé neutrální odstínu dobře fungují jak ve velkých, tak i v malých prostorech.

Vetkněte teplo do velkého pokoje

Tmavé přírodní barvy jsou dokonalé pro velké pokoje se spoustou světla, zvláště když směřují na jih. Zjistíte, že tmavé odstíny dodají bohatost a hloubku prostoru, ve kterém by jinak přímé světlo jemnější barvy vyšisovalo.

Zlatá okrová barva vypadá v této velké ložnici honosně a elegantně. Vytváří báječnou teplou a odpočinkovou atmosféru.

Méně je více

Je-li vaše místnost spíše menší, máte tendenci vymalovat ji světlou barvou, aby se opticky trochu zvětšila. Ale zeptejte se sami sebe, na co místnost vlastně chcete použít. Pokud má být použita převážně k odpočinku a spíše večer, zjistíte, že když dostane nový nátěr tmavou neutrální barvou a měkké osvětlení, dodá jí to intenzivní atmosféru.

Závěrečné prvky

Pokud se rozhodnete vymalovat malou místnost tmavými přírodními barvami, namalujte všechna rámování, podlahové lišty a římsy stejnou barvou, jako zdi. Bude to způsob, jak místnost učinit opticky větší a bude působit sjednoceně.

Pokud je váš pokoj velký jako tato ložnice, možná se vám bude líbit, když vytvoříte kontrast mezi tmavými přírodními zdmi a svěže bílým rámováním. Vytvoříte tak velmi elegantní vzhled.