Naučte se, jak pomocí barev využít opomíjená místa naplno.
Ozivte opomijena mista barvami

Barvy probudí k životu i opomíjená místa

Barvy vám umožní využít přehlížená místa naplno.

Zamilujte si, co jste opomíjeli

V našich životech je místa stále větší nedostatek, což představuje impuls proto, abychom u sebe doma začali využívat i opomíjená, skrytá nebo přehlížená místa. Jde třeba o málo využívané rohy, nevyužité prostory pod schodišti nebo všechna ta zákoutí, co jenom čekají na to, až jim přidělíte nějaký účel.

Stvoření harmonie

Ztělesněním tohoto trendu jsou hlavně tři barvy – šedomodrá, khaki a neutrální růžová. Pokud chcete, aby všechno harmonicky ladilo, co kdybyste zkusili zkombinovat různé odstíny jedné barvy?

Zkombinovat můžete třeba šedou s nádechem do fialova a chladnou levandulovou nebo khaki, hnědošedou či pískovou. Tyto barvy jsou zároveň výrazné i decentní a ideálně se hodí k tomu, aby všem těmto utajeným prostorám vdechly nový život.

Nový pohled na stará místa

Začněte se dívat na rohy u sebe doma z nového pohledu. Zamyslete se nad tím, jak naplno využít potenciál nějakého špatně využitého prostoru, třeba mezipatra, předsíně nebo rohu pod schody. Přitáhněte k tomuto přehlíženému místu pozornost výše uvedenými barvami – vytvořte výrazně odlišenou zeď nebo (pokud chcete něco decentnějšího) využijte různé dekorace.

Můžete dokonce zkusit vytvořit kombinací tmavých a světlých odstínů iluzi trojrozměrného prostoru tam, kde žádný není. Jde o to nacházet nové prostory a maximálně využít ty stávající.