Přemýšleli jste o vytvoření otevřeného obytného prostoru? Barva ve vytvoření takového designu hraje neoddělitelnou roli – zjistěte jak na to.
Vytvorte prostor, ve kterem propojite loznici s koupelnou

Barva pro ložnici propojenou s koupelnou

K vytvoření otevřeného prostoru ložnice a koupelny využijte barvu, která oba prostory opticky propojí.

Jít s proudem

Otevřením prostoru mezi ložnicí a koupelnou získáte hladké propojení dvou místností, které vyvolá pocit svobody a otevřenosti. Ať už prostor spojující ložnici a koupelnu máte, nebo jej plánujete vytvořit, je důležité přemýšlet také o barvách, kterými tyto dva klíčové prostory vymezíte.

Rozděl a panuj

Chytrý způsob, jak zajistit, aby místnost měla dostatek světla, je použití příček, nebo jen částečných příček, které pomohou definovat zóny. Barva je také klíčová k rozlišení dvou různých zón v rámci jednoho otevřeného prostoru.

Když namalujete příčku barvou, která bude výrazně odlišná od ostatních barev v prostoru, nejenže ji okamžitě proměníte v centrální bod pozornosti, ale také zajistíte každé ze zón, které odděluje, jasnou identitu, aniž by narušovala celkový design propojeného prostoru.

Barevné schéma a celkový styl by se měl dobře hodit jak do ložnice, tak do koupelny, aniž by působily překombinovaně. Proto volte takové prvky, které vypadají dobře v obou prostorech, jako je například dřevěná podlaha a vestavěné skříňky.