Malujete hlavní obytnou místnost? Použijte barvu k vymezení různých zón.
Barevna rekonstrukce otevrene obytne mistnosti

Barevná rekonstrukce otevřeného obytného prostoru

Ve velké otevřené obytné místnosti použijte barvu k vymezení různých zón.

Rozdělte místnost na jednoznačné zóny

Otevřená obytná místnost je vynikající způsob, jak zajistit propojení mezi obývákem, kuchyní a jídelnou – a barvy hrají důležitou roli v realizaci tohoto bytového designu.

Malování velké místnosti se může zprvu zdát náročné, ale tím, že ji rozdělíte do zón si také zjednodušíte výběr barevné škály. Zmapujte si prostor podle toho, kam chcete umístit klíčový nábytek. Tím si vymezíte začátek a konec kuchyně a obýváku. Mějte tyto zóny na paměti, když potom volíte barevnou škálu.

Vytvořte centrální body pozornosti použitím barev

K vytvoření pocitu celistvosti a semknutosti nejprve doporučujeme použít jeden typ podlahové krytiny, potom si určete hlavní, barevně zvýrazněnou zeď, na které pomocí barev vytvoříte hlavní bod pozornosti.

Chladné tóny bílé, které byly použity na těchto stěnách, podporují světelnou dynamiku místnosti a zdůrazňují pocit prostoru, zatímco temně fialová, použitá v zóně se sníženým stropem napomáhá navození odpočinkové atmosféry ideální pro setkávání.

K vytvoření atmosféry použijte vhodné svítidlo.

Tlumené světlo evokuje intimitu a je to také vynikající způsob, jak místnosti dodat atmosféru. K ukotvení tohoto designu přidejte několik měkkých přehozů, ozdobných polštářů a koberečků v doplňkových barvách. Prostor tak sjednotíte, aby působil opravdu útulným dojmem.