Teplá bílá, chladná bílá, nebo kombinace obou? Zjistěte kdy použít teplé, a kdy chladné odstíny bílé a jak obě dvě kombinovat pro docílení tlumeného elegantního vzhledu.
Bila, dokonala pro vas domov

Bílá, dokonalá pro váš domov

Zjistěte, jak a kdy použít teplé a chladné odstíny bílé.

Kdy použít teplé odstíny bílé

Pokud chcete vytvořit přátelskou atmosféru, zvolte teplé odstíny bílé, které v sobě mají špetku červené či žluté. Tyto odstíny vytvoří měkkou a odpočinkovou atmosféru a jsou ideální do ložnic a obývacích pokojů. Protože teplé odstíny bílé výborně odrážejí světlo, jsou výbornou volbou pro malování severních pokojů. Ty mají často méně přirozeného světla, než pokoje orientované na jih.

Kdy použít chladné odstíny bílé

Chladné odstíny bílé, které v sobě mají kapku modré, šedé, nebo zelené, a to způsobuje, že působí svěže a čistě. Pro klidný, moderní vzhled zkuste použít chladné odstíny bílé a vytvořte tak působivé siluety a ostré linie. Zjistíte, že působí velmi dobře, potřebujete-li zdůraznit výrazné doplňky a umělecká díla.

Chladné odstíny bílé přijdou vhod pro dekorování malých místností, protože vzbuzují dojem, že stěny natřené chladnou bílou ustupují a tím pokoj opticky zvětšují. Neutralizují také jasné světlo, takže vypadají dobře v místnostech, kde je hodně slunečního světla – zvláště v jižně a východně orientovaných pokojích.

Kombinujte různé odstíny bílé pro rafinovaný vzhled

Pokud máte chuť na malé dobrodružství, zkombinujte chladné a teplé odstíny bílé. Na tomto obrázku jsou vidět chladné bílé zdi a strop natřený teplou bílou. Podlaha a stůl vytvářejí dokonalé pozadí pro ozdobný nábytek, výrazné doplňky a překrásný kobereček. Je tak vytvořen design, který fascinuje svou rafinovanou jednoduchostí.