Zábavné a svůdné barevné schéma do ložnice nemusí nutně znamenat jen květinky a kanýrky. Vyzkoušejte naše nápady na moderní romantickou ložnici, které vaše stěny zalijí novou vášní.
Červená neutrální ložnice

7 schémat, které vašim stěnám navrátí šmrnc

Zábavná a svůdná ložnice nemusí nutně znamenat jen květinky a kanýrky. Vyzkoušejte naše romantické nápady, které vaše stěny zalijí novou vášní.

„Stěny naší ložnice působí mdle a potřebovaly by oživit. Mohli byste nám doporučit nějaké nápady na barvy, které by celý prostor trochu okořenily?”

Nudíte se v ložnici? Nejste v tom sami! Podle průzkumu AkzoNobel cítí více než 60 % dekoratérů nedostatek inspirace ve svém stávajícím barevném schématu. Takhle to ale nemusí zůstat věčně...

Naši experti na barvy Dulux navrhli několik romantických barevných nápadů, které vašim stěnám dodají novou energii.

Světlejší něžné červené nebo růžové, které obsahují špetku zemité hnědé nebo bordó, jsou příjemné na pohled a vypadají úžasně rafinovaně.
Světle růžová neutrální ložnice

1. Světlá červená s neutrálními tóny

Červená barva přitahuje pozornost a vzbuzuje vášeň a emoce, ale nadužívání červené na stěnách ložnice může na vaše smysly působit přehnaně stimulujícím efektem. Světlejší něžné červené nebo růžové, které obsahují špetku zemité hnědé nebo bordó, jsou příjemné na pohled a vypadají úžasně rafinovaně. Červené motivy vyniknou, ať se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, takže ji používejte střídmě jako akcentovou barvu. Velmi pěkně působí ve spojení s krémovými bílými odstíny, které ztlumí její intenzitu.

Jaké barvy zvolit?

B5.14.62
AN.02.81

Pokud toužíte po romantické ložnici s moderním rázem, přemýšlejte o hutné měděné nebo tmavě zlaté.
Metalická zlatá ložnice

2. Metalické

Pokud toužíte po romantické ložnici s moderním rázem, přemýšlejte o hutné měděné nebo tmavě zlaté. Měděné odstíny obsahující příjemné oranžové nebo zemité tóny úžasně vnášejí teplo do tmavších prostor, zatímco třpytivá zlatá představuje útulný odstín, který se dobře kombinuje s ostatními barvami. Chcete-li svému schématu zaručit rafinovaný finiš, doplňte ho o lampy s žárovkami s nízkým výkonem, které stěnám přinesou jemný a něžný jas.

Jaké barvy zvolit?

F2.40.60
F0.25.60

Kombinace načervenalé růžové s ocelově šedou je chytrý způsob, jak vytvořit útulnou a příjemnou ložnici, která nebude působit přeslazeně.
Šedo-růžová ložnice

3. Šedá a načervenalá růžová

Kombinace načervenalé růžové s ocelově šedou je chytrý způsob, jak vytvořit útulnou a příjemnou ložnici, která nebude působit přeslazeně. Použijte kontrast tmavé cínové šedé a křídové růžové pro dokonale zralý vzhled, nebo zkombinujte světlou šedou s jasnější výraznější růžovou, čímž docílíte hravý moderní efekt.

Jaké barvy zvolit?

B6.20.50
SN.02.77
A3.03.82

Jemné snové modré patří mezi nejoblíbenější barvy do ložnice, a to hned z několika dobrých důvodů: jsou uklidňující, optimistické, prokazatelně podporují spánek, pomáhají při uvolnění a snižují krevní tlak.
Modro-žlutá ložnice

4. Modrá a okrově žlutá

Jemné snové modré patří mezi nejoblíbenější barvy do ložnice, a to hned z několika dobrých důvodů: jsou uklidňující, optimistické, prokazatelně podporují spánek, pomáhají při uvolnění a snižují krevní tlak. Chcete-li dosáhnout originální a elegantní kompozice, vsaďte na tohle téma, trochu ho ztmavte a spárujte tmavší odstín modré s okrovou žlutou. Hodně lidí se bojí experimentovat s tmavšími odstíny, ale pokud v sobě najdou dost odvahy, dočkají se většinou fantastické odměny. Soukromí vaší ložnice je navíc ideálním místem, kde můžete zkoušet nové věci.

Jaké barvy zvolit?

F6.55.54
Q2.49.25

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak v ložnici umocnit romantickou atmosféru, je smíchat paletu světlých jemných barev, které dohromady vytvoří mimořádně něžný a dokonale vyvážený efekt.
Lila a šedá ložnice

5. Lila a šedá

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak v ložnici umocnit romantickou atmosféru, je smíchat paletu světlých jemných barev, které dohromady vytvoří mimořádně něžný a dokonale vyvážený efekt. Tlumená šedá je skvělým odrazovým bodem na pozadí. Akcentujte ho levandulovou nebo lila a nechte se překvapit svěží moderní ložnicí, která je nadčasová a nesmírně působivá. Kompozici doplňte o zrcadla odrážející světlo, které umocní něžný aspekt tohoto schématu.

Jaké barvy zvolit?

Y6.08.34
ZN.00.87
SN.02.67

Při vytváření něžného snového schématu nezanevírejte ani na neutrální barvy. Paleta světlých odstínů, která bude obsahovat hřejivé zemité tóny, představuje sofistikovaný způsob, jak docílit romantického vzhledu.
Neutrální ložnice

6. Světlé a působivé barvy

Při vytváření něžného snového schématu nezanevírejte ani na neutrální barvy. Paleta světlých odstínů, která bude obsahovat hřejivé zemité tóny, představuje sofistikovaný způsob, jak docílit romantického vzhledu. Moderního dojmu dosáhnete kombinováním různých odstínů, celek opticky vyvážíte jasným bílým stropem.

Jaké barvy zvolit?

F2.04.74
G4.05.80
ON.00.87

Vytvořte si v ložnici napodobeninu stylového hotelu pomocí palety hutných purpurových tónů. Luxusní vážné purpurové bývají ošidné, ale ve správné kombinaci doplňkových barev působí překvapivě útulně.
Purpurová ložnice

7. Purpurová paleta

Vytvořte si v ložnici napodobeninu stylového hotelu pomocí palety hutných purpurových tónů. Luxusní vážné purpurové bývají ošidné, ale ve správné kombinaci doplňkových barev působí překvapivě útulně. Kombinujte švestkové nebo morušové odstíny se světlejšími tóny, například hnědobéžovou. Takovou kompozici doplňte o neutrální nábytek, aby nedošlo k přehlcení celkového efektu.

Jaké barvy zvolit?

Z3.23.24
W2.14.25

Hlavní doporučení

Chcete-li ve své ložnici umocnit intimní dojem, vybírejte raději barvy z teplejší strany spektra. Hřejivější odstíny totiž opticky přibližují stěny k sobě, což pomáhá při dosažení útulné příjemné atmosféry, která je ideální, pokud se budete chtít hezky přitulit ke své drahé polovičce...

Pokud pořád nevíte, jakou barvu zvolit, stáhněte si na chytrý telefon nebo tablet aplikaci Dulux Visualizer, která vám nabídne okamžitý náhled na to, jak by místnost po úpravě mohla vypadat.