Pokud hledáte dramatické nápady na dekorování, mohla by vás zaujmout živá a hravá hlavní stěna. Díky ní totiž můžete ze svého pokoje udělat unikátní dílo.
Umocněte dramatičnost pomocí malby

5 nápadů na hravé hlavní stěny, které budete ukazovat s hrdostí

Pokud vaše stěny potřebují povzbudit, zkuste se trochu odvázat a vyčarovat motiv, kterým každému vyrazíte dech.

„Chci vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet něco trochu jiného, až budeme příště malovat obývací pokoj. Mohli byste nám dát nějaké tipy, jak dekorovat hlavní stěnu, abychom každému vyrazili dech?”

Nátěr nádhernou barvou je rychlý a jednoduchý způsob, jak vdechnout nový život uvadajícím stěnám.

Jestli hledáte způsob, jak do dekoračního schématu zapojit drama, mohla by vás zaujmout živá a hravá hlavní stěna. Díky ní totiž můžete ze svého pokoje udělat unikátní dílo.

Pokud se rozhodnete vytvořit ve svém bytě skutečný manifest vkusu, omezte raději své nadšení na jednu hlavní stěnu v každé místnosti. Ostatní zdi namalujte tlumenějšími barvami. Tím k dotyčné stěně zaručeně přitáhnete pozornost každého, kdo do místnosti vstoupí.

Jinak je dovoleno vše! Zkuste o tom popřemýšlet... Neláká vás snad objevovat svou kreativní stránku? Pokud nevíte, kde začít, přečtěte si následující tipy, které vám pomohou odrazit se od země.

Geometrické diamanty umocňují v tomto obývacím pokoji dojem řádu, byť hravého. Připouštíme však, že tenhle nápad na dekoraci není pro slabší povahy.
Vyzkoušejte geometrický efekt

1. Nebojte se geometrie

Na opakování a pravidelných vzorech je něco magického. Tyto geometrické diamanty umocňují v tomto obývacím pokoji dojem řádu, byť hravého. Připouštíme však, že nejsou pro slabší povahy.

Pokud ale máte dost kuráže a rozhodnete se je vyzkoušet, malujte je energickou intenzivní barvou, například jasně oranžovou. Tlumený odstín výsledný efekt opticky naředí. Koneckonců se nesnažíte o decentní rafinovanost.

Jaké barvy zvolit?

C7.49.50
F2.40.60
SN.01.85

Chcete-li dosáhnout moderního efektu s rebelským nádechem, mohla by vás zaujmout jednobarevná mřížka.
Namalujte na hlavní stěnu mřížku

2. Za mřížemi

Chcete-li dosáhnout moderního vzhledu s rebelským nádechem, mohla by vás zaujmout jednobarevná mřížka.

Jasné silné čáry jsou pro tento efekt nejlepší volbou. Snažte se ale čtverce udělat tak velké, aby se do nich vešla vaše ruka.

Celek zjemníte, když do mřížky přidáte několik dobře umístěných kruhů, které představují dotyk rozmarné hravosti.

Jaké barvy zvolit?

DN.00.11
SN.01.85
C8.10.70

Na tuto stěnu jsme namalovali pestrobarevné mřížky v doplňkových barvách a vytvořili tak hravý efekt, který evokuje dojem chaos.
Vícebarevná hlavní stěna

3. Jen tak se nechat unášet...

Pokud je pro vaše barevné schéma jednobarevná mřížka příliš strohá, vyzkoušejte její uvolněnější pestrobarevnou verzi.

Na tuto stěnu jsme namalovali pestrobarevné mřížky v doplňkových barvách a vytvořili tak hravý efekt, který evokuje dojem chaos.

Jaké barvy zvolit?

Q4.24.63
G0.68.75
C7.49.50

Kruhy jsou působivým dekoračním prvkem, ale příliš mnoho kruhů by mohlo zahltit výsledný efekt. U tohoto dekoračního motivu jednoznačně platí, že méně znamená více.
Hlavní stěna s barevnými body

4. Do puntíku

Kruhy a kola naše oči podvědomě přitahují, na stěnách však působí neobvykle.

Pro harmonickou hlavní stěnu v sobě zkuste probudit vnitřní hlas Damiena Hirsta a namalujte do vrchní části zdi velká kola v retro a sorbetových odstínech.

Kruhy jsou působivé, ale příliš mnoho kruhů by mohlo zahltit výsledný efekt. U tohoto dekoračního motivu jednoznačně platí, že méně znamená více.

Jaké barvy zvolit?

G0.68.75
C8.10.70
AN.02.81

Milujete pruhy, ale chtěli byste vyzkoušet něco trochu jiného? Postavte je vzhůru nohama... Doslova.
Hlavní stěna s rozostřenými liniemi

5. Nejasné okraje

Milujete pruhy, ale chtěli byste vyzkoušet něco trochu jiného? Proč je nepostavit vzhůru nohama...? Doslova.

Horizontální pruhy představují ideální způsob, jak tento klasický motiv pozdvihnout do nových výšin. Rozostření okrajů zase vytváří zábavný moderní aspekt, který odkazuje ke graffiti.

Jaké barvy zvolit?

G2.58.80
Q7.15.76
V0.20.60

Hlavní doporučení

Hromadí se vám v komoře zpola prázdné plechovky s barvou? Schválně je všechny vyndejte, pořádně si je prohlédněte a zamyslete se, jestli byste s jejich pomocí nemohli vytvořit výše popsané efekty.