Odvážné styly mohou na první pohled při dekorování dětského pokoje působit nepatřičně. Pokud vás ale přeslazená a roztomiloučká schémata děsí k smrti, můžete zkusit neladící barvy.
Neladící schéma dětského pokoje

Šest odvážných nápadů na dětský pokoj pro rodiče, kteří mají kuráž se lišit

Udělejte z dětského pokoje svůj manifest pomocí nápadů na dekorace, které bortí zavedená pravidla

„Rádi bychom vymalovali dětský pokoj, ale nechceme se pouštět do tradičních motivů. Mohli byste nám poradit, jak vytvořit stylové originální schéma, které se bude líbit každému?“

Při dekorování pokoje pro nový přírůstek do rodiny mohou odvážné styly na první pohled působit nepatřičně. Pokud vás ale přeslazená a roztomiloučká schémata děsí k smrti, nezoufejte. Existují i jiné možnosti!

Níže vysvětlíme, jak vytvořit netradiční dětský pokojík, který bude vašim potomkům dokonale vyhovovat. Zároveň potěší stylové rodiče, kteří rádi vystupují z davu.

Působivý dětský pokoj s provokativním schématem může být mimořádně příjemný, pokud při dekorování rádi bortíte hranice. Navíc dítěti nabízí značnou vizuální stimulaci.
Jasný žlutý dětský pokoj

1. Barevný nesoulad

Působivý dětský pokoj s provokativním schématem může být mimořádně příjemný, pokud při dekorování rádi bortíte hranice. Navíc dítěti nabízí značnou vizuální stimulaci.

Vyzkoušejte spojení starorůžové a žlutohnědé, která vytvoří spíše decentní efekt. Chcete-li dosáhnout zářivého fluorescenčního dojmu, kombinujte citrusové odstíny, například svěží citronovou s říznou limetkovou.

Jasně bílý strop schéma opticky vyváží a zabrání tomu, aby kompozice neladících barev prostor příliš zahlcovala.

Jaké barvy zvolit?

T2.17.69
B6.47.41

Máte-li v bytě vysoké stropy a chtěli byste dosáhnout útulnějšího dojmu, volte spíše barvy z teplé části spektra, jakými jsou například fuchsiová, švestková nebo tangerinka.
Paleta hřejivých barev

2. Hlavu vzhůru!

Pokud si na křiklavé neladící stěny netroufáte, nabídněte svému maličkému něco jiného, k čemu by mohl vzhlížet... Třeba pestrobarevný strop. Takový nátěr ze stropu udělá úžasný (a překvapivý) ústřední bod, navíc jde o chytrý způsob, jak pokoji dodat odvážný charakter a zároveň zachovat zbytek schématu poměrně neutrální.

Pokud máte malý dětský pokoj a chtěli byste opticky zvednout výšku stropu, vyzkoušejte světlé chladné barvy, například tyrkysovou modrou, mořskou zelenou a tmavou mechovou zelenou.

Máte-li v bytě vysoké stropy a chtěli byste dosáhnout útulnějšího dojmu, volte spíše barvy z teplé části spektra, jakými jsou například fuchsiová, švestková nebo tangerinka.

Jaké barvy zvolit?

Q5.10.76
N8.51.30
A8.39.35

Tematicky laděný dětský pokoj není jen skvělý způsob, jak se s dítětem dělit o vzpomínky, vyniká také osobitým rázem.
Dětský pokoj s tématem komiksu

3. Vyberte si téma

Dekorování dětského pokoje s sebou nese jednu úžasnou věc: Dává vám totiž příležitost znovu si prožít vlastní dětství.

Vzpomínáte na nějakého oblíbeného hrdinu z filmů nebo pohádek z dob, když jste byli malí? Nebo na knížku? Nebo ukolébavku, kterou vám zpívali rodiče? Tak či tak, tento motiv můžete použít jako základ pestré nástěnné malby v dětském pokoji.

Takový dětský pokoj není jen skvělý způsob, jak se s dítětem dělit o vzpomínky, vyniká také osobitým rázem.

Jaké barvy zvolit?

W2.14.25

Použijte aplikaci Dulux Visualizer, která vám umožní experimentovat s odvážnými odstíny, než je zakoupíte.
Zkuste vizualizovat barevné schéma pro dětský pokoj [EURO]

4. Vytvořte působivou hlavní stěnu

Akcentovaná stěna skýtá rychlý a jednoduchý způsob, jak schéma dětského pokoje doplnit o zajímavou barvu. Zároveň nabízí skvělou příležitost trochu se pobavit. Vyberte zeď, k níž byste při vstupu do místnosti rádi přitáhli pozornost, ideálně bez oken a dveří.

Víte, co je na akcentované stěně nejlepší? Snadno se mění! Takže když dojde na výběr odstínu, můžete sáhnout skoro po všem. Pokud mají ostatní stěny neutrální barvy, můžete vybírat i mezi výraznými odstíny, jakým je například tangerinková, fluorescenční žlutá nebo limetková zelená.

Použijte aplikaci Dulux Visualizer, která vám umožní experimentovat s odvážnými odstíny, než je zakoupíte.

Až si aplikaci stáhnete na chytrý telefon nebo tablet, jednoduše namíříte telefon na stěnu, kterou chcete vymalovat, vyberete si barvu z nabídky nátěrů Dulux. Pak už jen kliknete na displej a podíváte se, jak zhruba bude stěna po vymalování vypadat.

Jaké barvy zvolit?

C7.49.50
F2.35.75
H2.44.74

Červená bývá pro výzdobu dětského pokoje obvykle považována za zakázanou barvu, protože by mohla vašeho maličkého stresovat. Porušit pravidla ale tu a tam neuškodí, pokud si budete dávat pozor.
Špetka červené dokáže zázraky

5. Méně je více

Červená bývá pro výzdobu dětského pokoje obvykle považována za zakázanou barvu, protože by mohla vašeho maličkého stresovat.

Porušit pravidla ale tu a tam neuškodí, pokud si budete dávat pozor.

Temné třešňové odstíny přinesou vašemu pokoji dotyk rafinovanosti, jasnější barvy zase odkazují k cirkusovému šapitó.

Zakomponujte zvolený odstín náhodně do schématu dětského pokoje a natřete například podlahovou lištu nebo okenní rám. tyto prvky můžete kombinovat s jasně bílými zdmi nebo světlým vybavením.

Máte doma houpací křeslo po babičce? Starou skříň? Truhlu na hračky, kterou jste našli na půdě? I takovým kouskům můžete vdechnout zcela nový život, pokud je natřete například jasně červenou barvou.

Jaké barvy zvolit?

B7.53.22
B6.47.41
B6.51.30

Pruhy, šablony, geometrické tvary, rozmazané linie... Ano, vzory mohou být vizuálně zajímavé. Zejména pro oči vašeho potomka.
Zkuste stimulující vzor

6. Hra se vzory

Pruhy, šablony, geometrické tvary, rozmazané linie... Ano, vzory mohou být vizuálně stimulující. Zejména pro oči vašeho drobečka.

Pro jednoduchou dekoraci, která bude mít na celek značný vliv, namalujte jeden nebo dva silné pruhy doplňkovou barvou na jednu stěnu, nebo kolem celé místnosti, pokud toužíte po dramatičtějším efektu.

Můžete ale také vyzkoušet efekt barevných bloků. Jednoduše na neutrální podklad vedle sebe namalujte velké barevné bloky.

Méně stálého efektu pak můžete dosáhnout pomocí vzorovaných textilií, například dlouhých závěsů nebo výrazného koberečku.

Jaké barvy zvolit?

F1.35.65
F2.35.75

Hlavní doporučení

Aby vaše výrazně namalované stěny nebo strop opravdu vynikly, vybavte pokoj decentním nábytkem v barvě přírodního dřeva a doplňky v klidných odstínech.

Dáváte-li přednost temnějšímu a dramatičtějšímu stylu, zkuste zkombinovat tmavou rubínovou červenou s půlnoční modří nebo rafinovanou tealovou s křiklavou oranžovou.

Načítání dat, čekejte prosím...