Malované čelo postele představuje vynikající způsob, jak v ložnici vytvořit místo, které okamžitě upoutá pozornost. Přečtěte si, jak na to:

1) Nejprve si vyberte vhodné barvy, které budete chtít použít na čelo své postele. Doporučujeme vám vybrat si základní barvu, která ladí s barvami ve vašem interiéru. U detailů pak využijte hru kombinování odstínů

2) Postavte postel na její standardní místo a změřte si, jak velké čelo byste chtěli jako dekoraci na zeď namalovat. K nakreslení obrysu čela na stěně použijte křídu. Pokud si netroufnete kreslit přímo na zeď, můžete zkusit vystřihnout tvar z podkladového papíru a použít ho jako šablonu.

3) Odsuňte postel od stěny a prostor naznačený křídou vymalujte vybranou základní barvou na zeď. Použijte vhodné štětce – na okraje malý dekorační, na výplň pak větší štětec.

4) Jakmile základní barva zaschne, naznačte si barevnou křídou vzory, které byste chtěli namalovat. Pro vytvoření detailů jsou ideální testerové barvy. A nedělejte si hlavu z toho, když vzory nebudou naprosto přesné – vaší dekoraci to jen dodá na osobitém stylu!

5) Jakmile bude nátěr zcela zaschlý, přesuňte postel zpět na původní místo. Můžete doplnit pár polštářů v barevných odstínech, které budou dokonale ladit k vašemu krásnému čelu postele.