Hrajte si s výraznými vzory

„I když je barevná paleta, kterou používám jednoduchá a tlumená, ráda jí dodám šmrnc pomocí výrazného vzoru, který upoutá pozornost. Třeba proužky. Šedá a bílá je opravdu elegantní kombinace. Tím, že tyto barvy použijete k vytvoření pruhovaného vzoru, proměníte je v něco neodolatelně výrazného a kreativního.“ -- Heleen van Gent, vedoucí globálního centra pro estetiku.

Použijte různé barevné odstíny

„Můj super tip je: Nemyslete si, že neutrální barvy jsou nudné. Ne každá místnost potřebuje výraznou barvu. Zjistila jsem, že kombinováním různých odstínů té samé barvy můžeme vytvořit jeden z nejúchvatnějších a nejelegantnějších dekorativních efektů.“ -- Willeke Jongejan, globální návrhářka barev.

Použijte černou k vytvoření kontrastu

„Toto je starý trik, ale opravdu funguje: Umístíte-li do místnosti černý předmět, dodá prostoru pocit hloubky a osobitosti tak, jak to neumí žádná jiná barva. Takže, pro skutečně výrazný efekt zkuste neutrální barevnou škálu místnosti doplnit jedním černým kouskem nábytku, nebo černým doplňkem.“ --Marieke Wielinga, globální návrhářka barev.

Zpátky k přírodě

„Přírodní materiály dokonale doplňují přírodní barevnou škálu. Doplňte svou koupelnu o detaily jako je mramor, nebo granit v přírodních barvách, měděnými doplňky vyzdobte kuchyň a ložnici ozdobte dřevěnými rámy. Do obývacího pokoje postavte vázu s květinami.“ Stephanie Kraneveld, globální vedoucí barevného designu.

Kombinujte teplé odstíny s chladnými

„Můj oblíbený způsob, jak používat neutrální barvy, je kombinování odlišně tmavých odstínů teplých a chladných barev. Tím dosáhnu jednoduchého a tlumeného vzhledu, aniž bych pozbyla poutavosti designu. K doplnění místnosti použiji tématicky ladící materiály, jako jsou břidlice a barvená kůže.“ -- Louise Tod, globální návrhářka barev.