Buďte jako doma

"Pokaždé, když trávím čas u někoho doma, nebo v hotelu, hraji si pro sebe takovou hru, kdy přemýšlím o tom, co bych ponechala tak, jak to je, a co bych změnila, kdybych tu měla žít. A ty věci, které se mi líbily, se snažím potom vytvořit doma."

-- Willeke Jongejan, globální návrhářka barev

Všímejte si malých věcí

"Uvědomila jsem si, že právě z malých věcí toho můžeme o kultuře hodně objevit. Třeba takové jídlo sbalené na cesty – způsob toho, jak balíme jídlo, se liší kamkoliv jdeme. Kdykoliv jsem v cizině, přivezu si domů sbírku etiket, balení, tištěných letáků – a pak je použiji pro inspiraci."

-- Marieke van der Bruggen, globální návrhářka barev

Nahlížení do výloh obchodních domů

"Jeden z mých koníčků, které provozuji v cizině je, že se procházím ulicemi města, když zapadá slunce a lidé začínají rozsvěcovat světla ve svých domovech. Ráda se dívám na to, jak žijí v prostorech, které si sami vybavili, a vždy najdu novou inspiraci, kterou potom přivezu domů."

-- Heleen van Gent, vedoucí Globálního centra pro estetiku

Gurmánská inspirace

"Bary a restaurace jsou pro mě vynikajícím zdrojem nápadů. Fotím si vše od barových židlí po popelníky, a od oken po zrcadla. Když potom přijdu domů, zkouším najít podobné věci on-line na stránkách jako je eBay a Etsy."

--Marieke Wielinga, globální návrhářka barev

Cestovatelské album ústřižků

"Když cestuji, rád sbírám ústřižky látek. Může to být z polštáře, šály, kousek potahu – na tom nezáleží. Každé místo používá jiný jazyk vzorů a barev. Rád se jimi nechám ovlivnit při práci, nebo dekorování domova."

-- Louise Tod, globální návrhářka barev