Lesní zelená a mechová zelená

Příroda už tu nejtěžší práci udělala za vás, když vytvořila tuto harmonickou barevnou kombinaci. Možná že vás nenapadlo kombinovat dva odstíny zelené, ale jak jistě vidíte na této pozoruhodné pracovně, vytvářejí dohromady klasický vzhled, který by bylo možné použít i do místností jako je studovna, obývací pokoj, nebo do ložnice dospělých.

Barevný styl místnosti dolaďte černým nábytkem a dřevěnými dekorativními prvky – to vytvoří dramatický kontrast, který nechá zelené odstíny vyniknout.

Modrá a bílá

Modrá a bílá je klasická barevná kombinace, kterou je velmi jednoduché aplikovat. Zkombinujte námořnickou modrou se svěží bílou a vytvořte tak v pokoji smělou, ale stále elegantní atmosféru. Můžete také zkombinovat tyrkysovou či barvu kachních vajec (světlou zeleno-béžovo-modrou) s přírodním světlým dřevem a docílit tak v rodinném prostoru příjemné přátelské atmosféry.

Šedá a žlutá

Moderní kombinace barev, která snoubí klidné neutrální tóny s teplými barvami – žlutá a šedá zaručeně rozjasní jakýkoliv prostor.

Zvolte tmavou cínovou šedou a světlou, žlutou barvu obilí a dosáhněte stylového vzhledu prostoru, nebo zkombinujte světlou šedou a bohatou horčicově žlutou barvou a docílíte tak prostoru, který vyvolává pocit tepla.

Barva tmavého červeného vína a přírodní odstíny

Tmavá hnědo-červená barva nazývaná klaret je teplá a vášnivá. Působí ohromujícím dojmem, když ji zkombinujete s tlumenými přírodními barvami. Možná se vám bude zamlouvat, když aplikujete jen několik šmouh přes základní barvu v barvě kamene, šedobéžovou či přes barvu dřevěného uhlí. Můžete také použít nádhernou barvu klaretu na zeď, kterou chcete zdůraznit.

Kombinujte s jemnými textiliemi příjemnými na dotyk, jako je samet nebo hedvábí a vytvořte tak opravdu luxusní atmosféru.

Modrá a žlutá

Modrá a žlutá je kombinace, která připomíná oblohu a slunce. Je to tedy úžasná přírodní kombinace. Barvy se překrásně doplňují, protože modrá evokuje reálný pocit prostoru a svobody, zatímco žlutá dodává pocit pohodlí a tepla.

Tato barevná kombinace funguje obzvlášť dobře v prostorech, jako je koupelna, kde chcete podpořit pocit světla a prostoru.