1. Zkontrolujte zdi

Výrazný kruh namalovaný na zdi bude přitahovat pozornost, takže se nejprve ujistěte, že na vaší zdi nejsou pukliny, hrudky a boule. Pokud nějaké najdete, uhlaďte svou zeď pomocí tmele na zeď a nechte zaschnout.

2. Připravte si zeď

Už je to nějaký čas, co jste svou zeď malovali. Ujistěte se, že na ní nejsou stopy prachu a mastnoty – zvláště pokud se jedná o kuchyň. K očištění ušmudlaných povrchů použijte mýdlo, nebo jemný čistící prostředek.

3. Připravte si vše potřebné

Jak další krok si připravte provázek a zednický metr, lepící pásku nebo špendlík a také tužku a nůžky.

4. Vyměření kruhu

Promyslete si velikost kruhu. Představte si, jak bude vše vypadat, až bude vytvářet pozadí pro váš vybraný doplněk. Vypočítejte si rádius (vzdálenost od středu k okraji kruhu). Potřebujete provázek na jehož konci vytvoříte smyčku a bude mít délku poloměru vašeho kruhu. Ustřihněte proto provázek dostatečně dlouhý. Potom připevněte provázek do středu vašeho kruhu.

5. Jak nakreslit kruh

A nyní hlavní trik. Do smyčky provázku připevněte tužku. Udržujte provázek napjatý a namalujte kolem středu hladký kruh. Pokud uděláte chybu, nic se neděje. Můžete chybnou část vygumovat a začít znovu.

6. Namalujte si obvod kruhu

Barvou, kterou jste si pro svůj výrazný prvek vybrali, namalujte okraje kruhu. Použijte malý štětec, a ten veďte podél kružnice z vnitřní strany. Dbejte na to, abyste nepřetáhli. Pokud uděláte chybu a linii, kterou jste namalovali tužkou přetáhnete, umyjte kapky, nebo přetahy mokrým hadříkem, ještě dokud jsou mokré. Čím dříve, tím lépe.

7. Vybarvěte si kruh

Vymalujte zbytek kruhu. Barvu nanášejte v kruhových tazích štětce. Pokud je váš kruh velký, můžete použít váleček.

8. Naneste druhou vrstvu

Na plechovce zkontrolujte čas potřebný k tomu, aby barva zaschla. Stejnou technikou naneste druhý nátěr. Pokud jste zvolili tmavou barvu, budete možná chtít nanést třetí vrstvu. Potom se postavte a s odstupem obdivujte svoje dílo!