Pro výrazný vzhled

Když doplňky svého pokoje natřete barvou v sytém odstínu, která bude kontrastovat s barvou zdí, dodáte místnosti trochu dramatu. Jestli máte neutrální, přírodní zdi, můžete na své rámování použít téměř jakýkoliv odstín. Zvláště na rámování oken a dveří se výborně hodí světlé barvy, protože tím dosáhneme výrazného ohraničení jednotlivých výhledů.

Pro moderní vzhled

Pokud toužíte po moderním, nenápadném vzhledu, doporučujeme, abyste zvolili buďto jen několik stupňů tmavší, nebo světlejší barvu, než jakou mají Vaše zdi. Uvidíte, že to vytvoří kouzelný dojem hloubky.

Když zvolíte barvu jen několik stupňů světlejší, nebo tmavší, bude efekt, ještě tlumenější a elegantnější.

Pro klasický vzhled

Pro nátěry rámování a štukování je bílá velmi oblíbená a je téměř nemožné udělat s ní chybu. Je zářivá a svěží a pomůže Vám vytvořit klasický, nadčasový vzhled, je přímo úžasná v tom, jak dovede nechat vyniknout ozdobné prvky, jako jsou ozdobné lišty, oblouky a krbové římsy.

Pro jemný vzhled

Pro jednolitý, jemný vzhled namalujte lišty stejnou barvou, jakou mají Vaše zdi. Je to chytrý způsob, jak opticky zvětšit malé místnosti, protože jednolitá barva bez přerušení způsobí, že místnost bude pocitově větší a vzdušnější.

Pro trochu méně jemný vzhled, natřete lišty a rámování lesklou, nebo středně lesklou barvou – tento trik zdůrazní rámování, aniž by byla narušena jednolitá dynamika prostoru.