Máte jeden nebo dva předměty, se kterými se nemůžete rozloučit?

Jaké jsou vaše oblíbené věci? Možná je to stará plechovka, zvláštní pohlednice, nebo krásná váza? Použijte tyto věci v místnosti jako bod, od kterého se bude styling Vašeho pokoje odvíjet.

Našli jste inspiraci ve vašem oblíbeném obchodě?

Ať už je to Váš oblíbený obchod, nebo bleší trh, vyfoťte si věci, které byste chtěli mít, sbírejte výstřižky z brožur a výtisky obrázků z internetových stránek obchodů. Když před sebe všechno tohle rozložíte na stůl, zjistíte, že toto vše dohromady odráží Váš osobní styl.

Máte přítelkyni/přítele jejichž styl obdivujete?

Každý jsme někdy obdivovali domov přítele, nebo příbuzného a přáli si abychom i mi dokázali vytvořit takový styl. Připravte si seznam prvků, které byste si přáli doma mít, jako například pohovku do kuchyně, aby si na ni mohli sednout přátelé a povídat si, nebo stůl, který by stál pod oknem. Potom tyto nápady do svého domova zapracujte.

Ke kterým barvám přirozeně tíhnete?

Když si vybíráte barevné schéma, užitečným trikem je svůj výběr barev maximálně zúžit. Začněte sbírat ústřižky látek nebo obrázky v odstínech, které máte rádi, potom barvy znovu vytřiďte a vytvořte pouze jednu barevnou paletu. Pořiďte si testovací barvy a natřete jimi kousky zdí. Nechte na sebe barvy po nějakou dobu působit a zjistěte, jestli jsou to pro Vás ty pravé.

Kde si rádi sednete a odpočíváte?

Restaurace a hotely jsou přímo navrženy tak, abyste si v nich měli chuť sednout a odpočívat. Pokud existuje místo, kam se s radostí vydáte za odpočinkem, kde je to správné světlo, opravdu pohodlný nábytek a okouzlující dekor, proč byste si nemohli tento design zapůjčit k sobě domů? Vyfoťte si takové místo a vytvořte si nástěnku nálady, na které si vytvoříte prostor ideální pro Vás.