Světlá paleta starobílých odstínů představuje ideální podklad pro to, aby se vaše osobité dotyky staly ústředními motivy každé místnosti," vysvětluje Willeke Jongejanová, Senior Color Designer ve společnosti Global Aesthetic Center. „Pozorujeme zde zcela nový koncept žití a konzumování. Pomalu se upouští od neustálého nakupování nových a nových produktů, lidé chtějí méně věcí, zato požadují, aby byly lepší.”

Pohrajte si s povrchy a získejte novou dimenzi

Neutrální podkladové barvy zvýrazňují předměty v místnosti a nechávají je vystoupit.

Tato skvěle sladěná paleta barev pořád nabízí možnost pohrát si s různými materiály a povrchy. „Až se budete rozhodovat, jaké předměty zakomponujete, zkuste zvážit lesk a sklo,” navrhuje Willeke. Rámečky obrázků, sklo a další lesklé předměty v místnosti přitáhnou pozornost. Celý prostor zjemníte pomocí přírodních materiálů a dotyků barvy na vybraném nábytku.

Vyzkoušejte jemnost „tichého designu”

Textury a starobílé tóny u vás doma vytvoří stylový a klidný efekt.

„Tento decentní a skromný přístup k interiérům můžeme shrnout jako ‚tichý design‘,” vysvětluje Willeke. „Rafinovaná směs textur, povrchů a starobílých tónů přináší další a další vrstvy jemných variací, čím déle se na ně budete dívat.” Zjemněním hrubé stránky industriálního minimalismu můžete získat téměř netknuté plátno, které si můžete přizpůsobit dle vlastního vkusu.

Prostor, ve kterém se bude žít

Malujte světlými barvami a mějte na paměti, jak se budou barevná schémata chovat na přímém slunci a ve stínu.

Nezapomínejte, že celkový efekt, jakého chcete docílit, je lehkost a příjemná světlost. Místnost by měla pozvedat náladu a je proto navržena tak, aby odrážela a lámala světlo v celém prostoru. Až tedy budete přemýšlet nad prvky, které budete chtít zakomponovat, nezapomínejte na střídání povrchů a obohaťte prostor předměty, které budou doslova svádět k dotyku.

Bez rozpaků přidávejte do schématu osobní zkušenosti a vzpomínky, ale pořád se snažte, aby prostor působil moderně, vzdušně a povzbudivě. Trendy dojem umocníte tak, že do místnosti namalujete blok temnější barvy, například šedomodré Džínové vzpomínce, která byla zvolena jako barva roku 2017, a vytvoříte tak na stěně působivý ústřední prvek.

Najděte svůj neutrální podklad

Stáhněte si aplikaci Dulux Visualizer app, která vám ukáže, jak tato ladící paleta zlepší atmosféru ve vašem bytě.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

E4.05.65 / 96YR46/065
G0.05.75 / 54YY63/072
ON.00.81 / 08GG72/006
TN.02.84 / 17BB79/028
S0.10.50 / 87BG27/077
G9.03.88 / 83YY89/055