„Jak získám luxusní ložnici, za kterou nemusím luxusně zaplatit?“

Výsledky našeho exkluzivního globálního průzkumu ukázaly, že 37 % majitelů domů souhlasí s tím, že po přestěhování do nového je prioritou vymalování hlavní ložnice.

Není se ani čemu divit, že jsou pro nás ložnice tak důležité. Člověk v nich stráví téměř polovinu každého dne. Ložnice jsou ale něco víc, než jen místo, kam se chodíme vyspat. Je to naše útočiště, kam si chodíme odpočinout a hodit každodenní starosti za hlavu.

Chcete-li mít ložnici, která bude vypadat jak z butikového hotelu, nemusíte naštěstí utrácet celé jmění za designový nábytek či luxusní látky. Atraktivní místo k odpočinku dokáže z vaší ložnice udělat i interiérová barva

Jak to udělat, abyste měli takovou ložnici:

Tmavé tóny šperků vnesou do schématu nádech exotické dekadence. Nechte se inspirovat hloubkou a barvou drahokamů a zkombinujte matné a lesklé povrchy.

1) Tóny inspirované drahokamy

Tmavé tóny drahokamů vnesou do schématu nádech exotické dekadence. Na stěny použijte matné barvy, které budou vypadat úžasně hebce, případně natřete stolek nebo židle lesklou barvou, abyste z nich udělali výrazné módní dekorativní předměty.

Nechte se inspirovat noční oblohou. Vytvořte zadumané a záhadné schéma ložnice, které ale současně působí přívětivě a útulně – vymalujte stěny tou nejtmavší modrou.

2) Půlnoční modrá

Nechte se inspirovat noční oblohou. Vytvořte zadumané a záhadné schéma ložnice, které ale současně působí přívětivě a útulně – vymalujte stěny tou nejtmavší modrou. Schéma zkombinujte s nábytkem se zrcadly, který místnost prosvětlí a zatraktivní.

Světlé odstíny se stříbrným leskem jsou elegantní a klasické. Když je zkombinujete s tmavšími odstíny barev, získáte výrazný a nadčasový vzhled.

3) Rafinovaně elegantní stříbrná

Světlé tóny se stříbrným leskem utváří elegantní a klasický vzhled a lze je doplnit prakticky jakoukoli jinou barvou. Natřete stěnu za čelem postele v tmavším odstínu a získáte nepřehlédnutelný nadčasový vzhled.

Vyberte do ložnice tmavé tóny malinově červené. Jsou dostatečně jemné, aby uklidňovaly, současně i natolik výrazné, aby nezůstaly bez povšimnutí.

4) Sytá červená

Červená dokáže v místnosti přímo elektrizovat atmosféru. Do ložnice je dobré vybrat tmavé, malinově červené odstíny. Jsou dostatečně jemné, aby uklidňovaly, současně i natolik výrazné, aby nezůstaly bez povšimnutí.

Světlé tóny se stříbrným leskem utváří elegantní a klasický vzhled a lze je doplnit prakticky jakoukoli jinou barvou.

5) Moderní černobílá

Spojením černé a bílé získáte bez námahy nepřehlédnutelný vzhled. Dřevěné prvky natřete jednou barvou, stěny druhou, a bude to vypadat skvěle. Pokud máte chuť trochu zaexperimentovat, co tak zkusit různé barevné efekty? Když ve svém schématu použijete proužky nebo přechod z černé do bílé, bude to atraktivní a moderní.

Rada na závěr

Závěrečnou tečkou pro dosažení ložnice připomínající pokoj v butikovém hotelu bude spojení bílého ložního prádla, plyšových přehozů a sametových polštářků.